Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zamek Książ otrzymał z prywatnej kolekcji potomka księżnej Daisy zdjęcia, których nigdy nie pokazano publicznie ZDJĘCIA, WIDEO

Krzysztof Krajewski
Wideo
od 7 lat
Dzisiaj, 11 grudnia Zamek Książ w Wałbrzychu zaprezentuje oficjalnie odnowione Apartamenty Księżnej Daisy. Ten historyczny moment zbiega się z prezentacją prywatnego archiwum rodziny Hochbergów. To ponad dwa tysiące skanów zawierających zdjęcia, listy oraz dokumenty zarówno państwowe, jak i prywatne, które rzucają światło na bogatą historię tej niezwykłej rodziny. Wiele z nich zostanie upublicznionych.

Anna Żabska, prezes Zamku Książ, podkreśliła wyjątkowość tej sytuacji, mówiąc:

- Dla nas to jest wyjątkowa sytuacja, tym bardziej że za kilka dni otwieramy Apartamenty Księżnej Daisy. Chcieliśmy dzisiaj podziękować za to, że Zamek i Fundacja Księżnej Daisy udostępniły swoje prywatne archiwum rodziny Hochbergów.

Zapewne wiele osób, które interesują się historią, kulturą i dziedzictwem będzie podekscytowanych możliwością zobaczenia ten unikalny zbiór dokumentów. Mateusz Mykytyszyn, rzecznik Zamku Książ i prezes Fundacji Daisy, podkreślił, że dla historyków i samego zamku są to prawdziwe skarby, które dostarczają wiedzy i informacji o zamku, wyglądzie wnętrz i otoczenia.

- To ponad dwa tysiące skanów, to są fotografie, to są listy, a także dokumenty państwowe i prywatne.

Oglądający te dokumenty będą mieli okazję zrozumieć historię Hochbergów, ich wpływ na region i rolę, jaką odegrali w przeszłości. Będą mieli okazję zanurzyć się w prywatnym życiu rodziny. To archiwa, które także rzucają światło na ważne wydarzenia historyczne, w których uczestniczyła rodzina Hochbergów.

Otwarcie Apartamentów Księżnej Daisy to nie tylko wydarzenie turystyczne, ale także szansą na odkrycie kawałka historii, do którego dotąd dostęp mieli tylko nieliczni. To dowód na to, jak instytucje kultury i dziedzictwa mogą wspólnie przyczynić się do poszerzania wiedzy o przeszłości i dzielić się nią z szeroką publicznością.

Czytaj też
Z okazji 6 rocznicy prezesury Anny Żabskiej w Zamku Książ uchylamy rąbka tajemnicy. Tak wyglądają apartamenty Daisy i niepublikowane zdjęcia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto