Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Ruszyły warsztaty z emisji głosu w IdeaPlace

JG, informacja prasowa
Dziś (20.06) ruszyła czwarta edycja Wrocławskich Dni Coworkingu w IdeaPlace na pl. Solnym 15. poświęcona jest autoprezentacji, a konkretnie „sztuce silnego słowa”, czyli temu jak zapanować nad głosem i mówić tak, by nas słuchano.

Temat emisji głosu stał się powszechnie znany prawdopodobnie za sprawą Elżbiety Zapendowskiej – popularnej jurorki programów muzycznych.Jednak wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, czym emisja głosu jest i w jaki sposób można ją wykorzystać w budowaniu wizerunku swojego i swojej firmy.

Czym właściwie jest emisja głosu?

- Ludzie, którzy używają niskiego tembru głosu, ciepłej barwy, mają dobrą dykcję, postrzegani są jako bardziej kompetentni i wiarygodni. Dobrym przykładem są tu głosy dziennikarzy radiowych. Każdy z nas poprzez odpowiednie ćwiczenia i wiedzę, jest w stanie w dużym stopniu zapanować nad tym jak mówi. Coraz więcej grup zawodowych, w których głos odgrywa szczególną rolę (np.: politycy, prawnicy, dziennikarze, biznesmeni czy handlowcy), wykorzystuje wiedzę z zakresu emisji głosu do budowania wiarygodnego i klarownego przekazu -wyjaśnia Maciej Wojciechowski – dyrygent, trener medialny i specjalista emisji głosu, który poprowadzi warsztaty w najbliższy poniedziałek.

Po co emisja głosu uczestnikom Wrocławskich Dni Coworkingu?

- Prowadzą oni własne firmy, rozmawiają z klientami, muszą przekonywać do siebie i swoich usług. A ideą Wrocławskich Dni Coworkingu jest dawanie uczestnikom wiedzy, która pomoże im rozwijać ich biznes i zwiększać konkurencyjność – mówi Ewa Rogoż – organizatorka i inicjatorka WDC. Do tej pory tematy wszystkich edycji oscylowały wokół wizerunku i konkurencyjności małej firmy. Mówiliśmy więc m. in.: o pozyskiwaniu klientów, negocjacjach, kreatywności w biznesie oraz budowaniu wizerunku w aspekcie public relations i identyfikacji wizualnej. Logicznym było, że należy uzupełnić te kwestie o informacje związane z umiejętnością autoprezentacji, co też niniejszym czynimy podczas nadchodzącej edycji– dodaje.

Jakie praktyczne umiejętności wyniosą uczestnicy?

- Dowiedzą się jak: prawidłowo operować oddechem w czasie wystąpień publicznych, uzyskać odpowiednią siłę głosu, prawidłowo artykułować i modulować głos, poprawić dykcję, a przede wszystkim jak wykorzystać nabytą wiedzę techniczną w życiu codziennym. Bardzo często zdarza się, że w czasie spotkań biznesowych, rozmów z klientem lub wystąpień publicznych staramy się przekazać konkretną wiedzę i informacje, a jednak z jakiegoś powodu nie zawsze się to udaje. Głos grzęźnie gdzieś w gardle, brzmi nienaturalnie wysoko a konkretna informacja gubi się w przypływie ilości myśli i nieartykułowanych dźwięków takich jak mmm…yyyyy….eeeee…. Zadaniem naszego szkolenia będzie nauka jak nad tym zapanować.

Jak wyglądać będzie szkolenie?

Szkolenie ma formę warsztatów i jest w stu procentach praktyczne. Poprzez odpowiednie ćwiczenia nauczymy się jak opanować oddech odpowiedzialny za opanowanie tremy i klarowność myśli. Będziemy pracować nad artykulacją i fonacją głosu, które sprawią, że głos będzie brzmieć profesjonalnie i przystępnie.Natomiast ćwiczenia dykcyjne dadzą nam pewność, że każdy zrozumie, co mamy mu do powiedzenia.

wroclaw.pl/JG

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maturzyści zakończyli rok szkolny. Czekają na nich egzaminy maturalne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto