Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warsztaty Teatralne dla Młodzieży “Legendy islandzkie” (bezpłatne)

Katarzyna Klisko
W ramach projektu “Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury” INTEGRACYJNE WARSZTATY TEATRALNE DLA MŁODZIEŻY “Legendy islandzkie” (bezpłatne) kwiecień- maj 2015 r. (20 godz. Warsztatów)

**Warsztaty teatralne będę miały charakter improwizacji teatralnej. Każdy uczestnik będzie miał niepowtarzalną możliwość wykorzystania wrażliwości, które w nim drzemią. Dialog między uczestnikami o różnych stopniach i rodzajach niepełnosprawności ułatwia sztuka, która jest uniwersalnym językiem. Nikt nie czuje się odizolowany, niepotrzebny, wycofany. Zajęcia poprowadzi aktorka Angelika Pytel

W Centrum Kultury Wrocław Zachód
Ul. Chociebuska 4-6 we Wrocławiu
zapisy w Dziale Programowym e-mail: [email protected]

Warsztaty teatralne będę miały charakter improwizacji teatralnej. Każdy uczestnik będzie miał niepowtarzalną możliwość wykorzystania wrażliwości, które w nim drzemią. Dialog między uczestnikami o różnych stopniach i rodzajach niepełnosprawności ułatwia sztuka, która jest uniwersalnym językiem. Nikt nie czuje się odizolowany, niepotrzebny, wycofany. Zajęcia poprowadzi aktorka Angelika Pytel

Projekt „Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury” to międzynarodowa wymiana artystyczna w oparciu o ideę audiodeskrypcji. W latach 2013-2016 we Wrocławiu, Reykjaviku oraz Hafnarfjörður prezentowane będą polskie i islandzkie filmy, spektakle teatralne i wystawy artystyczne promujące dziedzictwo kulturowe obu krajów, a także warsztaty, spotkania i konferencje upowszechniające ułatwianie dostępu do kultury osobom niepełnosprawnym.

Frekari upplýsingar / More info/Więcej informacji
[email protected]

www.excludedfromculture.eu

Warsztaty poprowadzi Angelika Pytel – aktorka filmowa i teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu. Absolwentka Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie oraz Studium Teatralnego im J. Osterwy w Bielsku-Białej.

Metodyka warsztatów teatralnych:
Technika improwizacji teatralnej doskonale wpisuje się w warsztaty teatralne, w których biorą udział amatorzy w każdym wieku, także osoby z niepełnosprawnościami. Pozwala na stopniowe przełamywanie barier psychologicznych, wzmacnia relację w grupie, skłania do poszukiwania w sobie nowych wartości (różnorodne barwy głosu, rozwój wyobraźni, świadome zagospodarowanie przestrzeni, dialog ze sobą, z partnerem lub grupą na scenie).
Prowadzący warsztaty (aktor/instruktor) stopniowo wyłania z poszczególnych improwizacji stałe punkty, z których tworzy się działanie sceniczne. Dzięki temu, każdy członek grupy czuje się potrzebny i zaangażowany ponieważ jego pomysły i inwencja mają bezpośredni wpływ na kształt spektaklu.
Improwizacja polega nie tylko na działaniu fizycznym, ale również na zapisywaniu autorskich tekstów. Uczestnicy uruchomieni odpowiednio przez prowadzącego(relaksacyjna muzyka, stymulowanie wyobraźni, temat, który jej im bliski, atmosfera pełna przyjaźni i zaufania) zapisują wszystkie swoje pomysły, które później znajdują odzwierciedlenie na scenie.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto