Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2:2

Mariusz Wiśniewski, Paweł Witkowski
Polskapresse
Śląsk wciąż niepokonany! To 14. mecz bez porażki Śląska Wrocław. Niesamowicie emocjonujący mecz. Widzew będzie z pewnością wracał do Łodzi w złym humorze. Zwycięstwo wymknęło im się w ostatnich minutach, a do remisu Śląsk pociągnął wychowanek ŁKS-u - Łukasz Madej.

Koniec meczu!
94. min. - rzut karny! Madej wychodził sam na sam, był zatrzymywany z tyłu. Czerwona kartka dla Mourinho, wróć - Michniewicza. GOOOL! Sebastian Mila.
93. min. - chyba ostatnia szansa WKS-u. Piłka w rękach Mielcarza. 90. min. - sędzia dolicza 4 minuty. Karta dla Dzalamidze. 87. min. - zmiana: Bieniuk za Pinheiro. 84. min. - GOOOL! Strzał niedawno wprowadzonego na boisko Madeja.
78. min. - strzał Mili prawą nogą, piłka trafia w Gikiewicza, ten próbuje skierować ją do bramki, nie trafia, ale wcześniej słyszymy gwizdek arbitra. Spalony.
76. min. - przyjezdni nie rezygnują. Wciąż przeprowadzają groźne akcje. Obrońcy Śląska nie radzą sobie z szybkimi atakami łodzian.
73. min. - ładna akcja Widzewa i gol! Dzalamidze pokonuje Kelemena.
71. min. - Szewczuk zmienia Ćwielonga.
69. min. - tym razem sędzia blokuje biegnącego do piłki Kaźmierczaka i grę rozpoczynają łodzianie.
67. min. - akcję Widzewa przerywa sędzia, który blokuje podanie Panki. Śląsk wychodzi z kontrą, ale łatwo tracą piłkę. WKS nie radzi sobie ze szczelną obroną przyjezdnych.
65. min. - dośrodkowuje Gancarczyk, piłka minimalnie nad poprzeczką.
64. min. - atakuje Śląsk. z 23 metrów strzela Kaźmierczak, piłkę na róg wybija Mielcarz.
62. min. - Czesław Michniewicz dokonuje kolejnej zmiany. Oziębała za Zigajevsa.
61. min. - akcja Widzewa. Sernas... poprzeczka ratuje Kelemena.
59. min. - Mila z 23 metrów, ale łapie Mielcarz.
Napór przyjezdnych w pierwszym kwadransie drugiej partii zakończył się golem łodzian. Zobaczymy jaka będzie odpowiedź niepokonanej od 13. meczów drużyny Śląska.
55. min - GOL! Głową bramkę zdobywa Madera.
53. min. - kolejny rzut wolny dla łodzian. Dudu i róg.
51. min. - kontra Widzewa. Żółta kartka dla Fojuta. Rzut wolny z 17 metrów dla przyjezdnych. Mocno zwlekają z jego wykonaniem, Sernas w obrońców gospodarzy.
50. min. - Sobota na 18 metrze, ale nie strzela. Podaje do Sztylki, ale za mocno.
49. min. - goście pod bramką Śląska.
46. min. - dwie zmiany: Jezierskiego zastąpił Gikiewicz, a Duricia - Dzalamidze. Przy piłce Widzew.
Koniec pierwszej połowy.
**
45. min. - strzał Zigajevsa. 42. min. - Śląsk blisko bramki Widzewiaków, ale nie ma gola. 38. min. - żółta kartka dla Zigajevsa. 35. min. - Widzew długo utrzymuje się przy piłce na połowie Śląska. Rzut rożny. 32. min. - do przodu zerwał się Dudu, dośrodkowuje, ale piłka w rękach Kelemena. 29. min. - sędzia się przewrócił, chyba zapatrzył się na ten upadek Gancarczyk i potknął się na piłce. Jednak skrzydłowy, grający w tym meczu jako obrońca utrzymuje się przy futbolówce. 27. min. - piłka pod bramką Mielcarza, ale Kaźmierczak fauluje. 23. min. - żółta kartka dla Ćwielonga.
Żadna z drużyn nie potrafi osiągnąć przewagi. Trochę odważniej atakują gospodarze, ale jeszcze nie stworzyli dogodnej sytuacji.
20. min. - faul Sztylki przy środkowej linii. 17. min. - Jezierski przy linii końcowej, strzela, ale bez problemów łapie bramkarz przyjezdnych. 15. min. - Jezierski do Mili, piłka na 16 metrze, strzał niecelny, ale sędzia gwiżdże faul. Rzut wolny. Piłka zatrzymuje się w murze zawodników z Łodzi. 14. min. - szybka kontra gospodarzy, ale futbolówka w rękach Mielcarza. 13. min. - akcja przenosi się na drugą połowę. Rzut wolny z 21 metrów. Piłka po rykoszecie leci ponad bramką i rzut rożny. 12. min. - Śląsk pod bramką Widzewa. Strzał Soboty, ale wysoko nad poprzeczką. 6. min. - napastnik WKS-u już na placu gry. 5. min. - poza boiskiem opatrywany jest Jezierski. W tej chwili Śląsk gra w "10". 4. min. - rzut wolny z 17 metrów. Strzał Mili broni Mielcarz. 2. min. - aut spod linii końca boiska i pierwszy strzał gospodarzy. Wrocławianie już niejednokrotnie pokazali, że ten stały fragment gry doprowadzili do perfekcji. Rozpoczął Śląsk.
W Śląsku nie zagrają kontuzjowani: Diaz, Spahić, Wołczek, Vukelja oraz Socha (choroba).
Śląsk: Marian Kelemen - Marek Gancarczyk, Piotr Celeban, Jarosław Fojut żk, Mariusz Pawelec - Dariusz Sztylka, Przemysław Kaźmierczak - Waldemar Sobota, Piotr Ćwielong żk (71. Tomasz Szewczuk), Sebastian Mila - Remigiusz Jezierski (46. Łukasz Gikiewicz). Widzew: Maciej Mielcarz - Łukasz Broź, Sebastian Madera, Wojciech Szymanek, Dudu Paraiba - Bruno Pinheiro, Mindaugas Panka - Adrian Budka, Velibor Durić (46. Nika Dzalamidze), Juris Zigajevs żk (62. Przemysław Oziębała) - Darvydas Sernas.
Mecz poprowadzi Szymon Marciniak (Płock).
Czesław Michniewicz zapowiadał, że jego podopieczni chcą zamęczyć rywali na boisku, aby Widzew mógł zdobyć 3 punkty. Tej sztuki nie udało się dokonać już 13 drużynom w kolejnych spotkaniach ligowych. Czy jeden z kandydatów na króla strzelców Darvydas Sernas przełamie się i zdobędzie pierwszego gola w tym roku? Czy podopieczni Oresta Lenczyka od zwycięstwa rozpoczną serię trzech meczów z rzędu przy ul. Oporowskiej? Dowiemy się już wkrótce.**