Pojawiła się koncepcja przebudowy Centrum Kultury w Sycowie [WIZUALIZACJA]

Beata Hadas-Haustein
Beata Hadas-Haustein
Fot. Beata Hadas-Haustein
Przebudujemy budynek Centrum Kultury w Sycowie – poinformował na Facebooku burmistrz Sycowa Dariusz Maniak, prezentując wizualizację obiektu po remoncie.

– Ten, który widzicie obecnie ma 92 lata. Początkowo mieściła się tu sala gimnastyczna ze sceną, na której odbywały się pokazy gimnastyczne. Obiekt służył jako Dom Młodzieży Niemieckiej i w 1935 roku, po przebudowie, zamieniony został na Dom Niemieckiej Młodzieży Hitlerjugend – czytamy na oficjalnym profilu miasta. – W połowie 1945 roku salę gimnastyczną przystosowano do celów widowiskowych i umieszczono tu Powiatowy Dom Kultury. Odtąd służył on mieszkańcom jako kulturalna kolebka Sycowa. W jego murach kryje się wiele bogatych historii, które sprawiają, że warto było zastanowić się, co dalej? I tak oto powstała kompleksowa koncepcja remontu tego obiektu. Dzięki Radzie Miejskiej zagospodarowaliśmy 50 tys. zł na inwentaryzację oraz koncepcję (wizualizacja w galerii – przyp. Red.).

– Na tym nie poprzestaliśmy, bo po wynikach tych prac, poza jego nie ekologicznym wpływem zimą na powietrze, wiemy doskonale, w jakim jest stanie technicznym. Centrum Kultury złożyło do Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wniosek o dofinansowanie wykonanie tej dokumentacji i pozwoleń na finalne prace budowlane – informuje urząd.

Maniak natomiast komentuje: – To kolejny przykład tego, że nie boimy się ambitnych planów. Nie ma dzisiaj daty, kiedy ten plan zostanie zrealizowany. Jednak jeśli pojawi się na to szansa, my będziemy na to gotowi.

Co na ten temat sądzą mieszkańcy?
Prawie wszyscy komentujący pod postem burmistrza są zadowoleni. Oto opinie: Super. Jak najbardziej tak. Pięknie i bardzo nowocześnie. Pięknie, oby się udało. Super. Bardzo ładnie. Mam nadzieję, że się uda. Plan piękny. Trzymam kciuki. Trzymam kciuki za ten projekt. Powiem: wow.

Jacek Szkudlarek zauważył: Koncepcja jak koncepcja, wszystko jest kwestią gustu. Jednym się będzie podobać, a innym może mniej. Mam pytanie do Pana Burmistrza, czy owa koncepcja będzie dostępna do wglądu na stronie internetowej? Chciałbym widzieć, na co zostało wydane te 50 tys. zł. Jak zostały rozplanowane pomieszczenia itp. Czy będzie restauracja do góry na piętrze, jak kiedyś itp. Czy nie będzie problemów z konserwatorem zabytków, bo widzę że powstaje jakiś taras, znikają okna, elewacja inna itp.

Burmistrz odpowiedział: Panie Jacku, nie ma obowiązku publikowania koncepcji na stronie internetowej, pewnie doskonale Pan o tym wie. Proszę złożyć stosowny wniosek do urzędu, jeśli jest Pan tak bardzo zainteresowany na etapie koncepcji, z czego się ciesze. Udostępnimy te dane.

Irena Murrell: Projekt z zewnątrz wygląda bardzo ładnie a wewnątrz jak będzie rozplanowane, nie ma jeszcze projektu? Podoba mi się, że ktoś zapytał o podjazd na wózki inwalidzkie, to bardzo ważne.

Burmistrz informował: Koncepcja środka jest również zrobiona. Jednak są to rzuty bez wizualizacji. Podjazd dla wózków jest zaplanowany.

Michał Ciura: Trzeba pomyśleć o parkingu podziemnym. Podczas wydarzeń kulturalnych jest duży problem z parkowaniem w tym miejscu.

Pojawił się też taki głos Agi Dembnej: Rewelacja! A może jakiś Psi Park dla naszych czworonożnych pociech? Myślę, że fajnie by się przyjął.
Burmistrz odparł: Tak, taki wybieg jest planowany. W przyszłym roku chcemy wskazać lokalizację. Poddamy ją konsultacji z mieszkańcami, jesli bedzie ok to przejdziemy do realizacji zadania.

Sebastian Walczak też wyraził radość, ale przy okazji zapytał o kwestię oświetlenia w mieście: Zajebiście. A może najpierw znajdą się pieniądze na rzeczy bardziej przyziemne, jak oświetlenie miasta? Czy lepiej się reklamować projektami „co bym zrobił, gdyby?".

Wiadomości z Sycowa, Dolnego Śląska i kraju w jednym miejscu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wystawa "Biczowani" w galerii ORAC

Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie