Okna energooszczędne - inwestycja na lata

Artykuł sponsorowany
OKNOPLAST
Dom wznosimy na lata. Przy podejmowaniu decyzji o jego budowie, zwykle zwracamy uwagę na wielkość działki, projekt, powierzchnię budynku czy wykonawcę. Rzadko zastanawiamy się jednak nad wydatkami, jakie poniesiemy w trakcie użytkowania domu. Tymczasem już na etapie budowy możemy wpłynąć na późniejsze koszty eksploatacji. Jak to zrobić? To proste - wyeliminować straty ciepła inwestując w budowę domu pasywnego.

Najłatwiej zadbać o to już na etapie projektu, wówczas bowiem ewentualne zmiany nie pociągają za sobą kosztów i są łatwe do wprowadzenia. W tego typu budynkach wszystkie zastosowane materiały i technologie powinny się uzupełniać. Bardzo ważnym elementem budynku pasywnego jest stolarka okienna. Powierzchnia szyb działa jak kolektor słoneczny,
a pozyskana w ten sposób energia wpływa korzystnie na bilans energetyczny obiektu.

Czytaj także: Schyłek "Rodziny na swoim" - czas na energooszczędne budownictwo

Jakie zatem okna wybrać? Najlepsze! Na polskim rynku niewiele jest firm oferujących okna do domów pasywnych i energooszczędnych. Warto zwrócić uwagę na nowe okno Winergetic Premium firmy Oknoplast.

Po dwuletnich badaniach i testach laboratoryjnych Oknoplast jako pierwsza firma w Europie zastosowała zespolenia dwukomorowe z taflami szkła o grubości 3 mm. Pozwoliło to połączyć wysokie właściwości termoizolacyjne z redukcją ciężaru skrzydła, otwierając tym samym nowe możliwości aranżacji przestrzeni oraz zapewniając dłuższe i bardziej komfortowe użytkowanie okien.

Cięższe o jedną trzecią tradycyjne szyby dwukomorowe (w przypadku drzwi balkonowych to nawet kilkanaście kilogramów więcej) uniemożliwiały dotychczas architektom projektowanie okien energooszczędnych z dużymi przeszkleniami.
– Oknoplast poszedł o jeszcze jeden krok dalej – odpowiada Mikołaj Placek, prezes zarządu. – Aby dać naszym klientom możliwość cieszenia się światłem słonecznym bez obaw o bezpieczeństwo w przypadku rozbicia przeszklenia, zdecydowaliśmy się na inwestycję w innowacyjny piec, umożliwiający hartowanie szkła 3 mm i wykonywanie naprawdę dużych okien. Okno jednokwaterowe Winergetic Premium o szerokości 1,5 metra, czy balkon wysoki na 2,5 metra nie stanowią dla nas żadnego problemu.

Czytaj także: Bezpieczne okna to porządne szyby

Aby uzyskać jeszcze lepsze parametry termoizolacyjne, producent zastosował opcjonalnie innowacyjne wzmocnienie termiczne – stalowy profil został połączony z wkładką termiczną wykonaną z specjalnej żywicy. Takie rozwiązanie minimalizuje powstanie mostków termicznych, przy zachowaniu wymaganej statyki.

Okno Winergetic Premium z zastosowanym wzmocnieniem termicznym według wytycznych ift Rosenheim spełnia wymagania dla okien pasywnych.

Nowe okno zostało wyposażone w standardzie w aż 6 uszczelek poprawiających właściwości energooszczędne okna oraz parametry szczelności i akustykę. Innowacją jest tu dodanie dodatkowej uszczelki we wrębie szybowym, poprawiającej szczelność okna oraz ograniczającej powstawanie mostka termicznego przy szybie. Na specjalne zamówienie okno można wyposażyć w niewidoczne okucia Invisso lub antywłamaniowe w klasie WK1 i WK2.

Oprócz energooszczędnych właściwości Winergetic Premium charakteryzuje się także subtelną, zaokrągloną na zewnątrz linią profilu. Kształt skrzydła to autorski projekt, dostępny wyłącznie pod marką OKNOPLAST.

Wyjątkowość okna to również zastosowanie klamki z linii dESIGN + o kształcie inspirowanym serią Platinium. Została ona zaprojektowana we współpracy z renomowanym studiem projektowym KISKA i jest dostępna wyłącznie w ofercie Oknoplast.

Czytaj także: Oknoplast Premium - okna z wysokiej półki

Jak widać, okna do domów pasywnych i energooszczędnych mogą łączyć w sobie funkcjonalność i ciekawy design. Dodadzą też naszemu domowi uroku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie