Dolnośląskie drużyny w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski

Paweł Witkowski
Ze zmiennym szczęściem dla dolnośląskich ekip zakończyła się runda przedwstępna Pucharu Polski.

Miedź Legnica rozgromiła Start Namysłów 3:0 i w kolejnej rundzie podejmie Chrobrego Głogów.
Trener Bogusław Baniak pozwolił się zaprezentować niemal wszystkim nowym nabytkom klubu z al. Orła Białego. Najlepiej spisali się Piotr Madejski i Zbigniew Zakrzewski. Po ich akcjach padły pierwsze dwa gole.

Dobrze sezon rozpoczął się dla Chrobrego. Dzięki dwóm bramkom Łukasza Ochmańskiego ograł innego II-ligowca - Czarnych Żagań 2:1. Gol dla podopiecznych Janusza Kudyby padł w końcówce meczu z rzutu karnego. Zdobył go Radosław Flejterski.

- Zagraliśmy dobrze w pierwszej połowie, potem było słabiej, mimo że rywale grali w dziesiątkę po czerwonej kartce - mówi trener gospodarzy Ireneusz Mamrot. W sobotę startuje II liga, Chrobry zagra o g. 17 z... Miedzią. - To duża atrakcja dla kibiców. Legniczanie znacząco wzmocnili się przed sezonem, ale to derby. Postaramy się różnicę nadrobić determinacją i walką. Chcielibyśmy dobrze zacząć sezon - tłumaczy szkoleniowiec Chrobrego.

W sobotę pierwszy ligowy mecz rozegra też Górnik PWSZ (g. 17 w Tychach z GKS-em). Wałbrzyszanie odpadli wczoraj z pucharu, przegrywając z rezerwami Rozwoju Katowice 2:5. Na Górny Śląsk wyjechali w mocno przetrzebionym składzie, m.in. bez Marcina Morawskiego, Marka Wojtarowicza, Jana Rytko oraz Dariusza i Grzegorza Michalaków, którzy obecnie biorą udział w akademickich mistrzostwach Europy w futsalu, które są rozgrywane w Tampere. W Finlandii przebywa też trener Górnika Robert Bubnowicz, dlatego górników prowadził jego asystent Piotr Przerywacz.

Biało-niebiescy przegrywali już po pięciu minutach meczu. Po kwadransie - wyrównali. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy. Po 5 minutach od wznowienia gry goście znów prowadzili. Wyrównanie nastąpiło dopiero w 87 minucie. Gola zdobył junior górników Paweł Matuszak. W dogrywce gracze Rozwoju rozwinęli skrzydła. Strzelając 3 kolejne gole, odesłali biało-niebieskich do domu i zakończyli ich przygodę z pucharem.