Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co nowego w sycowskiej Szkole Podstawowej nr 1 im. III Tysiąclecia?

Beata Hadas

W roku szkolnym 2019/2020 do placówki uczęszczać będzie 523 uczniów – poinformowała nas pani dyrektor. W szkole funkcjonować będą 23 oddziały klasowe oraz zespól edukacyjno-terapeutyczny dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Organizowane są zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze dla dziecka z upośledzeniem w stopniu głębokim, a także zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju.
Szkoła zapewnia opiekę pedagoga, psychologa, logopedy, neurologopedy oraz pedagogów specjalnych, w tym fizjoterapeuty, terapeuty integracji sensorycznej. Posiada wyposażone pracownie: przyrodniczą (fizyka, chemia), przyrodniczą (biologia, przyroda), geograficzną, językową (Mentor PC), matematyczną, 2 sale informatyczne dla klas I-III i klas IV-VIII, certyfikowane Studio Lego Education, salę integracji sensorycznej, gabinet logopedy. Korytarze, szatnie, jak i otoczenie szkoły jest odnowione, w bardzo nowoczesnym stylu, przyjazne dla uczniów. W szkole funkcjonuje świetlica czynna w godz. 6.45-16.15 oraz stołówka szkolna.

Podczas wakacji letnich prowadzone były następujące prace: remont kuchni i stołówki szkolnej w ramach programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”, a koszt remontu wyniósł 100 944,78 zł (w tym dofinansowanie – 80 000 zł), remont sali do terapii i integracji sensorycznej, prace wykonane przez sponsora, malowanie gabinetu higienistki szkolnej - prace wykonane przez pracownika szkoły, bieżąca naprawa i konserwacja sprzętów. Nowy rok szkolny powitało 52 uczniów – w kl Ia – 26 uczniów, w której wychowawcą jest pani Beata Janiszyn i w Ib 26 uczniów – wychowawcą jest pani Elżbieta Wójcik.

Tradycyjnie od 10 lat, w pierwszym dniu nauki odbywa się pasowanie na ucznia w obecności rodziców oraz dyrektorów i wychowawców przedszkoli, którzy towarzyszą swoim podopiecznym w tym ważnym dniu. Życzenia pierwszakom składały 2 września panie dyrektor Joanna Nowak oraz Jolanta Rzemyk. Apel wraz z częścią artystyczną przygotowany został przez Beatę Janiszyn i Elżbietę Wójcik, a piękną dekorację wykonała pani Bożena Malinowska (brzozy to inicjatywa pani Beaty Janiszyn).

Burmistrz Dariusz Maniak powiedział, że będzie trzymał kciuki, by dbałość o demokrację i szacunek do samego siebie w szkole funkcjonowały. Dodał, że zależało mu na tym, by prowadzenie placówki kontynuowała pani JolantaTrela. Dodał, że nie było innego wyjścia.

W tym roku do grona pedagogicznego dołączą nauczyciele: Dominika Jarosz – religia, Paulina Dziębor – chemia, Zbigniew Filipiak – historia. Etat uzupełniać będą w jedynce: Anna Hryniewiecka – język niemiecki, Agata Grzesiak – język polski.

Jakie projekty szkoła będzie realizować?
– Kontynuować będziemy projekt : „Akademia jutra” realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 – poinformowała dyrektor Jolanta Trela.
– Projekt realizowany jest w okresie 01.08.2018 – 30.06.2020. Wartość projektu to 412 138,00 zł. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji uczniów w zakresie umiejętności matematyczno – przyrodniczych i językowych , ukształtowanie właściwych postaw kreatywności i samodzielności oraz zwiększenie umiejętności niezbędnych na rynku pracy .

Uczniowie rozwijają swoje umiejętności w sposób interaktywny , uczestnicząc w warsztatach edukacyjnych , m.in. we Wrocławskim Centrum Edukacyjnym, w Parku Technologicznym, w Hydropolis. Wezmą udział w obozach językowych i społecznych w ramach programu „ EuroWeek- szkoła Liderów”.
Realizowane są zajęcia pozalekcyjne zarówno rozwijające zainteresowania, jak i wyrównujące dysproporcje edukacyjne, aby dać szansę każdemu uczniowi na rozwój na miarę jego możliwości

i potrzeb. Zapewniono wsparcie uczniom niepełnosprawnym. Ogółem w ramach projektu zrealizowanych będzie 3025 godzin zajęć pozalekcyjnych.

Bogato doposażone zostaną pracownie przedmiotowe.

– Jak co roku realizować będziemy projekt współfinansowany ze środków PFRON (wartość projektu 12 400,00 zł) „Spotkania wśród przyjaciół” kierowany do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną – dodała pani dyrektor. – W ramach projektu organizowane są m.in. zajęcia hipoterapii, dogoterapii oraz wyjazdy na basen.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto