Turniejem w Ostrzeszowie uczcili sycowscy szachiści 100-lecie odzyskania niepodległości

Dawid Samulski
Przyjacielski uścisk po skończonej partii: Andrzej Woźniak i Adam Wieczorek

Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości został rozegrany w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie. Rywalizowało aż 53 zawodników z całego regionu.

Syców reprezentowała 7-osobowa ekipa. Co ciekawe, do Ostrzeszowa przyjechało pięciu mistrzów międzynarodowych i trzech kandydatów, zwabionych wysokimi nagrodami pieniężnymi. To właśnie oni, zgodnie z przewidywaniami, zdominowali czołówkę zawodów. Zwyciężył faworyt Piotr Dudziński (6 pkt.) z OTSz Ostrów Wielkopolski, posiadający najwyższy ranking (2397).

Miejsca szachistów z Sycowa:
21. Andrzej Woźniak (4 pkt.), 22. Zbigniew Kisiel (4 pkt.), 23. Maciej Ostafiński (4 pkt.), 37. Krzysztof Kempa (3 pkt.), 42. Adam Wieczorek (3 pkt.).
W kategorii juniorów do lat 18, przy silnej obsadzie, sycowianie zajęli następujące miejsca: 10. Mateusz Piras (2,5), 12. Jakub Piras (2).