Turniej szachowy na imieniny gminy Kobyla Góra

Dawid Samulski
Dwie najlepsze szachistki turnieju i legenda sycowskiej piłki nożnej Adam Wieczorek

IV Turniej Szachowy o Puchar Wójta Kobylej Góry został rozegrany w zeszłą niedzielę, w ramach imienin tej urokliwej gminy.

W zawodach wzięło udział 66 zawodników, a Syców reprezentowało 11 graczy z UKS Szach-Mat. Wygrał faworyt Piotr Dudziński z Ostrowa Wlkp. (mistrz FIDE). W ekipie z Sycowa najlepiej powiodło się płci pięknej. Marta Wolska została najlepszą kobietą turnieju, natomiast Aleksandra Skiba zwyciężyła w kategorii juniorek do lat 18. Jeżeli chodzi o miejsca pozostałych sycowian, to 19. był Lech Stronias, 37. Kacper Szlak, 39. Andrzej Woźniak, 42. Jakub Piras, 43. Krzysztof Kempa, 45. Zbigniew Kisiel i 46. Adam Wieczorek. W kategorii juniorów do lat 12 grało 19 zawodników. 9. był Mateusz Piras (3,5), a 14. Piotr Kołodziej (3). Turniej prowadzili sędziowie Henryk Doba i Szymon Pieczewski oraz organizatorka Renata Pokusa. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe osobiście wręczał wójt Wiesław Berski