Prezes UKS Szach-Mat Syców wygrywa w Ligocie Dolnej

Dawid Samulski
Od lewej: Kisiel, Karbowiak, Kołodziej, Wieczorek, Chmura

IX Memoriał Szachowy im. Kazimierza Gulanowskiego pod Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły został rozegrany w Ligocie Dolnej pod Kluczborkiem.

W grupie A, gdzie grali zawodnicy z rankingiem Fide lub posiadający co najmniej II kategorię szachową i wyżej, zwyciężył faworyt Andrzej Krzywda (6,5), kandydat na mistrza z LZS Viktoria Chrośnice posiadający ranking ELo FIDE 2247. Zawodnicy UKS Szach-Mat Syców zajęli tu następujące miejsca: 10. Dariusz Karbowiak (3,5), 13. Andrzej Woźniak (2,5) i 15. Kazimierz Chmura (1).
W grupie B, dla zawodników z III kat. lub niższą zwyciężył Zbigniew Kisiel (6,5) z Sycowa, który wygrał wszystkie partie, remisując tylko z Adamem Wieczorkiem. Miejsca naszych: 11. Adam Wieczorek (3,5), 13. Piotr Kołodziej (3). Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.