W Dziadowej Kłodzie seniorzy są nowocześni i bardzo aktywni

Dawid Samulski
W Dziadowej Kłodzie rozpoczęły się warsztaty „Aktywny Senior skutecznie działa na rzecz środowiska” w ramach projektu „Nowoczesny i aktywny senior” wrocławskiej fundacji ECO-INNOVA we współpracy ze stowarzyszeniem „Libra”

Głównym celem projektu jest stworzenie warunków dla integracji wewnątrzpokoleniowej 45 seniorów z gminy Dziadowa Kłoda, wraz z 10 wolontariuszami, przy współudziale seniorów z Twardogóry

. Zaplanowano cykl zajęć podnoszących aktywność fizyczną, kulturalna, intelektualną i społeczną. Warsztaty, które rozpoczęły spotkania z seniorami, to „Aktywny Senior skutecznie działa na rzecz lokalnego środowiska”. Następne będą warsztaty „Aktywny senior w bibliotece XXI wieku”, „Bezpieczeństwo seniorów w życiu i zdrowiu”, „Podnoszenie e-kompetencji”, „Czytelnictwo dla seniorów - warsztaty realizacyjne” oraz trzydniowa wycieczka turystyczno-krajoznawcza.
Zajęcia potrwają do grudnia 2018 roku, a udział w nich jest bezpłatny. Projekt wspierają środki finansowe Programu Rządowego na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Jesienny sojusznik Polaków. Dynia!

Wideo

Dodaj ogłoszenie