Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Śląsk Wrocław lepszy od Podbeskidzia (RELACJA, ZDJĘCIA)

Tomasz Szuchta
Śląsk Wrocław pokonał Podbeskidzie 1:0 w meczu T-Mobile Ekstraklasy.

To pierwszy pojedynek obu ekip w historii Ekstraklasy. We wtorek wrocławianie pokonali ten zespół w Pucharze Polski, ale w ekipie wicemistrza kraju nikt nie zamierza lekceważyć rywala.

Jest to ostatnie w historii spotkanie ligowe WKS-u na Oporowskiej! Na ławce rezerwowych po raz pierwszy w tym sezonie Przemysław Kaźmierczak. Czy to on będzie strzelcem ostatniego gola na O62? Przekonamy się już za mniej więcej półtorej godziny. Na razie obie ekipy wychodzą na murawę. Śląsk na zielono, Podbeskidzie na biało.

Nad trybuną odkrytą pięknie góruje Sky Tower. Tego widoku na pewno będzie szkoda...

Smaczek meczu: Dla kapitana gospodarzy, Sebastiana Mili, jest to 100. mecz w koszulce WKS-u!

Tutaj prowadziliśmy relację na żywo:

90'+5' KONIEC. Na koniec przygody z Oporowską Śląsk pokonuje Podbeskidzie. Ostatniego ligowego gola na tym stadionie zdobywa zatem Piotr Celeban.
90'+4' I jeszcze mogło wyrównać Podbeskidzie, lecz na szczęście dla gospodarzy, atakujący fatalnie spudłował. W odpowiedzi Kaźmierczak niecelnie.
90'+3' Zajac poszedł w pole karne, wobec czego Piotr Ćwielong był bliski strzelenie gola po kontrze. Niestety, po jego walce z obrońcą gości piłka wyszła na aut.
90'+1' Ćwielong za Madeja.
90' Śląsk powinien zadać decydujący cios. Znakomita kontra, Elsner dostaje piłkę na szesnasty metr, ale strzela nad bramką. Sędzia dolicza 4 minuty.
86' Kaźmierczak bliski zaliczenia bramki. Pomocnik WKS-u w swoim stylu najwyżej wyskoczył w polu karnym, ale piłkę złapał Zajac.
79' Na ten moment czekali długo wszyscy kibice Śląska - po ciężkiej kontuzji na boisko wraca PRZEMYSŁAW KAŹMIERCZAK!
77' Brzydszy fragment meczu...
70' Przytomnie Dudek do Voskampa, Holendrowi nie udało się jednak oddać strzału.
69' Żółta kartka dla Koniecznego za brzydki faul na Sobocie.
68' Cieśliński za Komana.
65' Świetne uderzenie Madeja w okienko, Zajac jednak wyciąga tę piłkę.
61' Dość już błędów Cristiana Diaza, za niego Johan Voskamp. Czujemy, że Holender dziś strzeli bramkę.
60' Pierwsza zmiana - Ziajka za Króla.
59' Diaz mógł strzelić gola, ale za mocno wypuścił sobie futbolówkę.
58' Kelemen ratuje kolegów w beznadziejnej sytuacji po główce Demjana. Gospodarze muszą przyśpieszyć, bo Podbeskidzie nie zamierza łatwo oddać punktów.
56' Elsner dostaje żółtą kartkę za faul na Łatce.
55' Ładnie "Milowy" do Diaza, ale troszkę za mocno.
51' Diaz w dobrej sytuacji zamiast podawać Mili, oddaje za lekki strzał.
46' Rozpoczęła się 2. połowa.

45' Koniec pierwszej części gry.
39' Zakotłowało się w polu karnym bielszczan, lecz efektu bramkowego nie ma...
35' Plasowane uderzenie Łatki broni Kelemen.
32' W odpowiedzi główka Sokołowskiego - również za lekka.
31' Przedarł się Madej, ale uderzył za lekko.
29' Znakomity rajd Sochy, który kończy się rzutem wolnym. Wrzutkę Mili "kasują" jednak przyjezdni.
26' Ależ okazja Podbeskidzia! Patejuk przytomnie wrzuca do Cohena, a ten mając przed sobą Kelemena oddaje tragiczny strzał obok.
22' Oporowska należy ostatnio do Piotra Celebana! Defensor WKS-u wykorzystał podanie Cristiana Diaza i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. 1:0!
20' Błąd Króla, piłkę przejmuje Mila uderza w nogi defensorów, poprawka ląduje zaś obok bramki.
18' Podanie Soboty... do nikogo.
17' Socha pada w polu karnym, lecz arbiter każe mu wstawać.
16' Dość niemrawy doping, dość niemrawa gra, na razie nudna sobota przy Oporowskiej...
12' Ładnie z powietrza Diaz, ale prosto w Zajaca.
6' Cohen z wolnego, ale pewnie Kelemen.
4' I mamy pierwsze uderzenie w meczu, ale mocno niecelne... Próbował Sebastian Mila.
1' Pierwszy gwizdek i... pierwszy spalony. Na trybunie odkrytej piękna flaga: Twierdza Wrocław od zawsze poddaje się ostatnia. Oby tak było też dziś!

WKS Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0
Celeban 22'

Śląsk: Kelemen - Socha, Fojut, Celeban, Pawelec - Elsner, Dudek - Madej (90'+1' Ćwielong), Mila, Sobota (79' Kaźmierczak) - Diaz (61' Voskamp)

Podbeskidzie: Zajac - Dancik, Górkiewicz, Konieczny, Król (60' Ziajka) - Sokołowski, Koman (68' Cieśliński), Łatka, Patejuk (80' Sikora) - Cohen - Demjan

Sędzia: Dawid Piasecki (Pomorski ZPN)
Żółte kartki: Elsner - Król, Konieczny
Widzów: 7 000