Lotnicze zabiegi ratownicze w lasach Obrębu Syców-Leśnictwa Dziadowa Kłoda

Materiał informacyjny
Udostępnij:
Nadleśnictwo Syców informuje o planowanych zabiegach ograniczania liczebności chrabąszcza majowego z zastosowaniem środka ochrony roślin – MOSPILAN 20 SP.

Nadleśnictwo Syców informuje, że w terminie 6 - 31 maja br. zostaną przeprowadzone

LOTNICZE ZABIEGI RATOWNICZE W LASACH Obrębu Syców-Leśnictwa Dziadowa Kłoda (wg mapy)

Zabiegi z zastosowaniem środka ochrony roślin Mospilan 20 SP będą wykonane w celu ograniczenia populacji chrabąszcza majowego. Jest to insektycyd o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczonym do zwalczanie szkodników ssących i gryzących. Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie.

W czasie zabiegów ratowniczych obowiązuje całkowity zakaz wstępu do lasu, natomiast po zabiegach nie przewiduje się tzw. okresu prewencji. Producent środka ochrony zastrzega jedynie 14- dniowy okres karencji przy zbiorze runa leśnego po zabiegu.

Teren objęty zabiegami zostanie oznakowany tablicami ostrzegawczymi.

Pole zabiegowe nr 1 o powierzchni 4140,85 ha zlokalizowane jest na terenie całego obrębu Rychtal - Leśnictwa Smardze, Darnowiec i Sadogóra. Swym zasięgiem obejmuje gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Rychtal, Trzcinica.

Pole zabiegowe nr 2 o powierzchni 917,88 ha obejmuje część obrębu Syców – Leśnictwo Dziadowa Kłoda oddz.: 137-143,150-165, 166cz, 167-174, 175cz, 176-182, 183cz, 184cz. Położone na terenie gmin: Dziadowa Kłoda, Perzów, Syców - widoczne na załączonej mapie.

Więcej informacji na stronie www.sycow.poznan.lasy.gov.pl/

KLIKNIJ: WIĘCEJ INFORMACJI O ZABIEGACH

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Dodaj ogłoszenie