MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uwaga. Duże utrudnienia na ważnych drogach Dolnego Śląska. Rolnicy blokują ruch na autostradzie A4 i ekspresówce

ADA; KK; PR; MP
Rolnicy blokują ważne dolnośląskie drogi poprzez wolny przejazd kolumną traktorów. Utrudnienia są dzisiaj od rana na A4, S5, DK 3 i 8
Rolnicy blokują ważne dolnośląskie drogi poprzez wolny przejazd kolumną traktorów. Utrudnienia są dzisiaj od rana na A4, S5, DK 3 i 8 Paweł Relikowski
Od czwartku, 15 lutego zaostrzyły się na Dolnym Śląsku protesty rolników. Najpierw przyjechali do Wrocławia i zebrali się przed budynkami Komisji Europejskiej, Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego. A ich przejazd utrudniał ruch. Dzisiaj, (20 lutego) postanowili protestować w regionie i w ten sposób zablokować najważniejsze drogi w województwie dolnośląskim. Utrudnienia i blokady są na autostradzie A4, na drodze ekspresowej S5 i drodze krajowej numer 3 i 8.

Protesty rolników na Dolnym Śląsku: Utrudnienia na drogach, ciągniki wyjechały na ważne drogi

Na Dolnym Śląsku trwają protesty rolników. Od rana, na kilku drogach są poważne utrudnienia w ruchu. Na drodze ekspresowej S5 traktory blokują drogę w obu kierunkach.

Zablokowana droga ekspresowa S5 na Dolnym Śląsku przez maszyny rolnicze

Od godziny 7:00 rano protest rolników na dolnośląskim odcinku drogi ekspresowej S5 trwa w pełni. Trasa została zamknięta przez służby w kilku miejscach, m.in.:

  • w okolicy węzła Trzebnica
  • i węzła Krościna

Utrudnienia na S5 mają potrwać do godziny 17:00.

Pierwsze utrudnienia zaczęły pojawiać się już o 6:00 rano, kiedy rolnicy wyjechali na drogi. Protesty przewidziane są na kilkunastu odcinkach dróg na Dolnym Śląsku. Rolnicy zaplanowali m.in. całkowite zablokowanie węzła Brzezimierz na autostradzie A4. Wtorkowe utrudnienia dotyczą również drogi ekspresowej S5 oraz drogi krajowej nr 8 i nr 35.

Miał być włoski strajk na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Rolnicy zapowiedzieli również włoski strajk na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Jak mówi Dominik Fuczek, jeden z organizatorów protestu rolników na WOW:

"Postanowiliśmy, że nie będziemy już blokować rond, ponieważ naszym celem nie jest utrudnianie życia mieszkańcom. Przeprowadzamy tzw. "strajk włoski", czyli jednocześnie wyrażamy swoje niezadowolenie, ale nie szkodzimy naszym "klientom". Jesteśmy jednak zmobilizowani, aby 27 lutego pojechać do Warszawy, tam przedstawić swoje postulaty oraz dojść do porozumienia. Jeśli się nie uda? Będziemy zmuszeni kontynuować nasze działania".

Kwestię unikania blokad potwierdza Milan Usak, Burmistrz Siechnic:

"Dzisiejsze rozmowy dotyczyły skutków przyjętej przez UE Europejskiego Zielonego Ładu dla rolnictwa, o zagrożeniach sprowadzanych spoza Unii zbóż, kukurydzy, rzepaku, owoców i innych produktów rolno-spożywczych, do uprawy których stosowana jest chemia zakazana na terenie UE. Rozmawialiśmy o braku właściwej polityki łowieckiej, a właściwie o zaniedbaniach w tym zakresie. Strajkujący poinformowali nas, że do 27 lutego br. nie będzie blokad i utrudnień w komunikacji".

Należy spodziewać się utrudnień w ruchu na Dolnym Śląsku. Zaleca się kierowcom omijanie miejsc protestów i korzystanie z wyznaczonych przez policję objazdów.

Trwa protest rolników. Blokady zorganizowano na drogach w całym kraju

Zobacz też

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto