Bracia Pirasowie z UKS Szach-Mat Syców na III miejscu w Kaliszu

Dawid Samulski

MTM Cup - VIII Ogólnopolski Turniej Szachów Rodzinnych o Puchar Prezesa MTM Industries odbył się w hali Arena, w Kaliszu.

Zawody rozgrywanie były parami (drużyny dwuosobowe, bez rezerwowych) stanowiącymi najbliższy stopień pokrewieństwa (rodzic + dziecko, rodzeństwo, dziecko + dziadek, babcia, małżeństwa). Był to największy turniej szachowy w historii Kalisza, albowiem rywalizowało 145 par, czyli 290 zawodników. W ubiegłym roku startowało 272 zawodników (136 par). Zawody stanowiły także znakomitą możliwość, integracja środowisk szachowych z całej Polski, bowiem przy szachownicach spotkał się pełen przekrój pokoleniowy, od dzieci, młodzież po rodziców i dziadków.

UKS Szach-Mat Syców reprezentowali dwaj bracia Mateusz i Jakub Pirasowie, którzy razem zdobyli 7 punktów i w klasyfikacji drużyn o średnim rankingu 1001-1200 zajęli III miejsce. Dzięki temu zdobyli nagrody rzeczowe i medale. Każda drużyna otrzymała dodatkowo zapachy AromaCar od firmy MTM o wartości rynkowej około 80 zł. Organizatorzy przewidzieli puchary dla drużyn, które zajęły miejsce 1-10. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli Paweł i Karol Nawroccy, a turniej prowadził i sędziował Maciej Sroczyński.
– Należy nadmienić, że zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim, przy tempie 8 rund, 2 x 15 min – przypomina Zbigniew Kisiel, prezes UKS Szach-Mat Syców.