18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2014

Marcin Hołubowicz
PLEBISCYT WIELKIE ODKRYWANIE DOLNEGO ŚLĄSKA 2014. Zapraszamy do zabawy. Wraz z naszymi Czytelnikami będziemy wybierać najciekawsze miejsca na Dolnym Śląsku. Rusza nasz nowy plebiscyt!

Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2014 patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego, bo nie tylko nam, „Gazecie Wrocławskiej”, zależy na promowaniu tych, którzy sprawiają, że na Dolny Śląsk wracają turyści, a jego mieszkańcy nie muszą długo przekonywać innych, że naprawdę jesteśmy wyjątkowym regionem w kraju.

Bo jesteśmy. Mamy statystycznie najwięcej zabytków w całym kraju, a zamków w Kotlinie Jeleniogórskiej więcej niż w słynnej dolinie Loary. Mamy piękne góry ze świetnymi szlakami turystycznymi i urokliwymi schroniskami. Mamy w końcu niezwykłą historię tworzoną przez stulecia i tajemnice, które kochają chyba wszyscy. To stąd przecież wziął się sukces kompleksu Riese, sztolni budowanych przez więźniów obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. Ich przeznaczenia do dzisiaj nie udało się jednoznacznie rozstrzygnąć. I stąd sukces „Arado” w Kamiennej Górze, kolejnego miejsca, które z powodzeniem odsłania przed ciekawymi wojenną historię tych ziem.

Dolnoślązacy, którzy budują swój region od 1945 roku, dali mu też coś jeszcze – otwarcie na świat, ciekawość innych ludzi, bogactwo tradycji, również kulinarnych, co w branży turystycznej jest nie do przecenienia.
Co trzeba wiedzieć?

WIELKIE ODKRYWANIE DOLNEGO ŚLĄSKA? JAK WZIĄĆ UDZIAŁ? JAK GŁOSOWAĆ?

Zgłaszajcie do nas atrakcje turystyczne, wydarzenia, miejscowości, bazę noclegową, gastronomiczną i agroturystykę– wszystkie te miejsca, którymi warto się chwalić, gdzie warto zabrać znajomych i przyjaciół. Piszcie do nas na adres mejlowy: [email protected].

Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca. Głosowanie poprzez SMS – wysyłanie na numer 72355 – trwać będzie do 5 września, poprzez Facebook do 31 sierpnia, podobnie jak poprzez klikanie na stronie www.naszemiasto.pl, gdzie na bieżąco będzie można śledzić wyniki plebiscytu.

KLIKNIJ PONIŻEJ I GŁOSUJ! ZGŁOŚ SWOICH KANDYDATÓW

Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska - BAZA NOCLEGOWA
Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska - ATRAKCJA TURYSTYCZNA
Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska - MIEJSCOWOŚĆ
Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska - WYDARZENIE
Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska - AGROTURYSTYKA
Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska - BAZA GASTRONOMICZNA

Zwycięzcy w kategoriach atrakcja turystyczna, baza noclegowa, baza gastronomiczna i agroturystyka otrzymają od „Gazety Wrocławskiej” pakiety reklamowe o wartości:

I miejsce – 12 tysięcy złotych
II miejsce – 8 tysięcy złotych
III miejsce – 5 tysięcy złotych.

Czekamy na Wasze zgłoszenia i głosy na wybrane przez Was miejsca!

W gronie najlepszych

W zeszłym roku w kategorii „wydarzenie” wygrał Festiwal Reżyserii Filmowej w Świdnicy, który organizuje Stanisław Dzierniejko przy wsparciu prezydenta miasta Wojciecha Murdzka – niekwestionowany przykład sukcesu frekwencyjnego.

W kategorii „miejscowość” zwyciężyła niewielka – ale za to malowniczo położona i z mieszkańcami gotowymi walczyć o swoją małą ojczyznę ze wszystkich sił – wioska Pustelnik. Za najlepszą bazę noclegową uznaliście Państwo rezydencję Lawendowe Wzgórze położoną w Zachełmiu, u stóp zamku Chojnik. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc regionu, obowiązkowy punkt każdej wycieczki w Karkonosze i chyba każdy z nas zna legendę o okrutnej księżniczce Kunegundzie, która nie miała serca dla kandydatów do jej ręki. Pierwsze miejsce w kategorii „atrakcja turystyczna” zdobyły z kolei Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, miejsce wprowadzające nas w świat Liczyrzepy, gnomów zamieszkujących góry, skarbów, szlachetnych kamieni i Walonów, którzy przybyli do nas wieki temu z dalekich Niderlandów, by te kamienie wydobywać.

Oczywiście nie tylko z myślą o zmęczonych wyczerpującymi (i ciekawymi) wycieczkami po regionie wymyśliliśmy kolejne dwie kategorie. Państwa głosami najlepszym gospodarstwem agroturystycznym w regionie okazało się w zeszłym roku Świerkowe Siedlisko położone przy Jeziorze Złotnickim, idealne jako baza wypadowa do Czech i Niemiec, ale też i na bliższe wycieczki do słynnego zamku Czocha, urokliwej Leśnej, ruin zamku w Rajsku czy niewielkiego Mirska – niegdyś własności możnego rodu Schaffgotschów, do których należały też Cieplice. I wreszcie ostatnia kategoria w naszym plebiscycie – „najlepsza baza gastronomiczna”. Tutaj bezkonkurencyjna okazała się restauracja i karczma Puchaczówka. Kto wygra w tym roku?

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto