Piłka nożna: Baniak nie zwalnia tempa

Marcin Romanowski, Piotr Krzyżanowski
Sparing filmował Dariusz Wszoła
Sparing filmował Dariusz Wszoła Piotr Krzyżanowski
Bogusław Baniak już po raz drugi postanowił, że jego piłkarze zagrają dwa mecze sparringowe w jednym dniu. Jak widać jest trenerem tzw. "żelaznej ręki". Dzięki temu kibice Miedzianki mimo, że trwa okres przygotowawczy, na bieżąco mogą śledzić poczynania swoich piłkarzy.

W pierwszym sparringu legniczanie zmierzyli się dokładnie w południe z Czarnymi Żagań remisując 2:2. Mecz, jak można się było spodziewać został rozegrany na boisku przy ul. Świerkowej, z którego legniczanie dość często korzystają przy okazji gier kontrolnych. Ostatecznie Miedź zremisowała z Czarnymi 2:2. Smaczku temu meczowi dodaje fakt, że od tygodnia szkoleniowcem drużyny z Żagania jest Janusz Kudyba - były trener Miedzi. Poza tym do Żagania przechodzi Janusz Jedynak, który w Miedzi za Baniak miał być wyłącznie trenerem bramkarzy natomiast w drużynie Czarnych będzie asystentem Kudyby.

W pierwszej połowie legniczanie zagrali przyzwoicie wygrywając ją 2:1. Mogło być zdecydowanie wyżej, ale piłkarze Miedzi nie wykorzystali kliku dogodnych sytuacji strzeleckich. Po zmianie stron gra już nie wyglądała tak dobrze. Wpływ na to z pewnością miał fakt, że Baniak zdecydował się wprowadzić na murawę wielu młodzieżowców. Okazało się, że kilkunastu z nich o grze w drugiej lidze powinno jeszcze zapomnieć.

Miedź Legnica – Czarni Żagań 2:2 (2:1)

Orłowski 16
Hempel 18
Pazurkiewicz 43
K.Gancarczyk 54

Miedź: Rozmus, Kazadi-Leonowicz, Paszliński, Kucharzak, Zasada, Juraszek, Feciuch, Nowacki, Grzegorzewski,Orłowski, Hempel oraz Kajca, Gawlik, Cisse, Galus, Gałęza, Wyżga, Rojewski, Grittner, Niewiadomski, Zieliński i Piotrowski, którzy weszli po przerwie.

Natomiast w meczu, który legniczanie rozegrali w Dzierżoniowie, Miedź zremisowała z Piastem Gliwice 1:1

Chałbiński 35
Grzegorzewski 63 karny

Miedź: Siamin, Jóźwiak, Woźniczka, Paszliński, Zasada, Kajca, Feciuch, Gawlik, Nowacki, Madejski, Orłowski oraz Galus, Piotrowski, Kucharzak, Niewiadomski, Grzegorzewski, Cisse, którzy weszli po przerwie.