Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Międzyborscy Zbójnicy zdobywali Poznań i piekli słynne rogale marcińskie (GALERIA)

Beata Hadas-Haustein
Beata Hadas-Haustein
Zgodnie z przyjętym przez zarząd Stowarzyszenia Turystyczno-Krajoznawczego Zbójnik z Międzyborza planem działania, 28 kwietnia br. odbyła się wyprawa do stolicy Wielkopolski - Poznania.

Zbójnicy, jak zawsze, wystartowali skoro świt. Na początku szef organizacji Witold Lechowicz wraz z małżonka Ewą zainicjowali uhonorowanie dwóch Zbójniczek z okazji ich urodzin – Joli Ilińskiej i Magdy Grzelak.

Zwiedzanie Poznania otworzyła wizyta w Muzeum Rogala połączona z przygotowywaniem i degustacją słynnych rogali świętomarcińskich. Zwłaszcza dla dzieci była to niezapomniana, pyszna przygoda, ale i dorośli mieli przy tym dużo dobrej zabawy. Potem międzyborzanie wyruszyli na Stary Rynek. Przy okazji podziwiali odbywającą się tutaj defiladę wojskową. Obejrzeli ratusz, fontanny: Prozerpiny, Marsa, Apolla i Neptuna oraz Domki Budowniczych, Pręgierz, Pałac Górków, Kościół Farny, Bibliotekę Raczyńskich na placu Wolności, katedrę na Ostrowie Tumskim i złotą kaplicę. Kolejnym punktem było odwiedzenie Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, w którym zgromadzono mnóstwo interesujących eksponatów. Konkurs o tytuł Znawcy Gwary Wielkopolskiej wygrała Sylwia Krzywulska.

W planach Zbójnicy mają: 1 czerwca wyprawę do Wrocławia od strony Odry, spotkanie Zbójników nad Polską Wodą w Niwkach Kraszowskich, na dawnej granicy między Polską a Niemcami - 22 czerwca, wyprawę „Hej Bieszczady, hej Bieszczady, na Bieszczady nie ma rady” - pięciodniowy wyjazd połączony ze zdobyciem Tarnicy, najwyższego szczytu tego pasma zaliczanego do Korony Gór Polski w okresie 4-8 sierpnia, wycieczkę do Krainy Wygasłych Wulkanów i zdobycie szczytu najwyższego wygasłego wulkanu w Polsce - Ostrzycy Proboszczowickiej na Pogórzu Kaczawskim - 12 października. Zapisy u Witolda Lechowicza: tel. 606 368 148.

Druga wyprawa do Wrocławia
1 czerwca 2019 r. o godzinie 8 Zbójnicy wyruszą spod Domu Kultury do Wrocławia, aby kontynuować poznawanie stolicy Dolnego Śląska, które rozpoczęli w 2017 roku od Śródmieścia. - Teraz nasza oferta wraz z fachową opieką przewodnicką obejmuje: Panoramę Racławicką, spojrzenie na Wrocław od strony Odry (rejs statkiem), zwiedzanie okolic Hali Stulecia, wizytę w Wytwórni Filmów Fabularnych, wodne show na pergoli, spacer w Ogrodzie Japońskim, obiad w restauracji Pergola.

Zapisy do 24 maja jak zwykle przyjmuje Witold Lechowicz (tel. 606 368 148). Przewidywany koszt wyprawy wynosi 135 złotych od osoby.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto