KS Polkowice pokonał brazylijski ARS Football

Kamil Cieślak
KS Polkowice pokonał brazylijski ARS Football KS Polkowice
W sparingowym spotkaniu KS Polkowice pokonał brazyljski ARS Football 1:0. Jedyną i decydującą bramkę w tym meczu zdobył w 38 minucie Maciej Bancewicz.

Podopieczni trenera Pedryca wyszli na boisko skoncentrowani na jak najlepszej grze. Starcie KS-u Polkowice z ARS Football z Brazylii budziło wielkie zainteresowanie i było niewątpliwie sporym wydarzeniem. Wszyscy, którzy wybrali się obejrzeć to widowisko nie mogli narzekać na brak emocji. Mecz toczył się w dobrym tempie, a widzowie mogli zaobserwować wiele nietuzinkowych, technicznych zagrań.

Po faulu na Fryzowiczu w 38 minucie arbiter podyktował rzut wolny. Stały fragment wykonał Bancewicz i świetnym strzałem z 20 metrów pokonał bramkarza gości. Polkowiczanie utrzymali wynik do końca pierwszej połowy i na przerwę zeszli z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część gry była szansą na pokazanie się rezerwowych graczy KS-u Polkowice. Na boisku zameldowali się m.in. nowy nabytek KS-u Krzysztof Kaliciak oraz młodzi zawodnicy: Mateusz Kochman, Radosław Czerep i Dominik Bekieszczuk. Ponadto w bramce Damiana Primel zmienił Jacek Sajak.

Druga połowa obfitowała w wiele sytuacji, ale brakowało skuteczności. Wynik nie uległ zmianie i gospodarze pokonali Brazylijczyków z ARS Football 1:0.