Podnoszenie ciężarów: Monika Dzienis zdobyła srebro na Mistrzostwach Polski Juniorów

Jakub Pęczkowicz
zdjęcie ilustracyjne
Monika Dzienis z UKS-u Talent Wrocław zdobyła w miniony weekend srebrny medal w dwuboju na Mistrzostwach Polski Juniorów. Osiemnastolatka na pomoście w Bydgoszczy podniosła łącznie 149 kg.

Podnoszenie ciężarów nie jest sportem wyłącznie dla mężczyzn. Spośród argumentów potwierdzających tę tezę można wymienić sukces Moniki Dzienis, która w miniony weekend zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Bydgoszczy.

Startująca w kategorii do 58 kg Dzienis jeszcze przed rozpoczęciem zawodów była wymieniana w gronie faworytek tegorocznych mistrzostw. Będąc na pomoście potwierdziła wysoką dyspozycję, pokonując w rwaniu 70 kg i 79kg w podrzucie, zdobywając tym samym srebro oraz poprawiając swój ubiegłoroczny rekord (138 kg). Lepsza od Moniki okazała się tylko Agata Grzegorek z klubu MAKS Tytan Oławy. Kadrowiczka do lat dwudziestu uniosła łącznie 177 kg.