MŚ w siatkówce: Argentyna – Serbia 1:3 (FOTO)

Jakub Guder
Świadkami bardzo ciekawego meczu byli kibice w Hali Ludowej we Wrocławiu. W meczu dwóch kandydatów do awansu do kolejnej fazy Serbia pokonała Argentynę 3:1 odnosząc pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Pierwszy set długo był bardzo wyrównany. Obie ekipy grały punkt za punkt i nikt nie mógł zdobyć większej przewagi. Seta zakończył efektowny, potrójny blog Serbów na Conte (25:17).

Drugą odsłonę efektownym atakiem ze środka zaczęli nasi rywale z meczu otwarcia, ale to Argentyna pierwsza wyszła na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Drugi set zakończył się kiwką w siatkę Serbów. W Hali Ludowej mieliśmy remis.

Kolejną odsłonę ponownie trochę lepiej zaczęli Serbowie, ale to Argentyna prowadziła na pierwszej przerwie technicznej (8:7). Trener Kolaković wziął jeden czas, a przy stanie 24:21 drugi. Ten drugi pomógł, bo po powrocie na parkiet w siatkę zaserwował Uriarte i mieliśmy 2:1.

W czwartym secie od samego początku warunki dyktowali Serbowie. Albicelestes próbowali jeszcze dojść rywali (22:20, 23:21), ale dwoma atakami odpowiedzieli przeciwnicy, wygrali do 21 i cały mecz 3:1.

Argentyna – Serbia 1:3 (17:25, 25:20, 21:25, 21:15)

Argentyna: Filardi, Uriarte, Conte, Gonzales, Sole, Crer, Closter (libero) oraz Quiroga, Darraidou, De Cecco i Ramos.

Serbia: N. Kovacević, Stanković, Jovović, Nikić, Atanasijević, Podrascanin, Rosić (libero) oraz Petrić i Lisinac.