Górnik Wałbrzych - Olimpia Grudziądz 1:3 (ZDJĘCIA)

Piłkarzom drugoligowego Górnika Wałbrzych nie udało się awansować do ¼ finału Pucharu Polski. Po niezłym meczu ulegli na swoim boisku 1:3 pierwszoligowej Olimpii Grudziądz. Nie muszą jednak wstydzić się porażki. Byli jedynym drugoligowcem na tym szczeblu pucharowej rywalizacji, a do wyłonienia zwycięzcy w pojedynku z Olimpią potrzebna była dogrywka.

W normalnym czasie mecz zakończył się remisem 1:1. W pierwszej połowie spotkania drużyny nie wykorzystały po rzucie karnym. Najpierw w poprzeczkę z jedenastu metrów trafił Grischok z Olimpii, a później rzut karny wykonywany przez Grzegorza Michalaka obronił Wróbel. Bramkarz gości spisywał się zresztą w tym meczu rewelacyjnie. Niezły dzień miał też Jaroszewski i w efekcie pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron, w 59. minucie Mazurkiewicz wyprowadził Olimpię na prowadzenie. W 78. minucie wyrównał jednak Zinke i po 90. minutach był remis 1:1. Sędzia zarządził dogrywkę. W niej wyżej notowany zespół z Grudziądza udowodnił swoją wyższość. W 95. minucie było 2:1 po indywidualnej akcji Cieślińskiego, a w 115. minucie wynik meczu ustalił Frańczak.

1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski: Górnik Wałbrzych – Olimpia Grudziądz 1:3 po dogrywce (0:0, 1:1). Awans – Olimpia.

Bramki: 0:1 Sławomir Mazurkiewicz (59), 1:1 Daniel Zinke (78), 1:2 Adam Cieśliński (95), 1:3 Adrian Frańczak (115)

Żółte kartki: Górnik - Dawid Kubowicz, Tomasz Wepa, Mateusz Sawicki, Adrian Moszyk; Olimpia - Michał Łabędzki, Dariusz Kłus, Dawid Abramowicz, Adam Cieśliński.

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice). Widzów: 3000.