Aktywna sobota z Sycowską PoMocą dla Hani Słotty. Zaproszenie na festyn

Beata Hadas-Haustein
Beata Hadas-Haustein
Fot. Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
W imieniu grupy wolontariuszy Sycowska PoMoc zapraszamy do udziału w charytatywnym festynie na rzecz sześcioletniej sycowianki Hani Słotty. Impreza odbędzie się w Parku Miejskim w sobotę 12 września w godzinach 10-20 - w części rekreacyjnej (wejście od ulicy Parkowej). Aktualnie na fanpage'u Sycowskiej PoMocy na Facebooku trwają licytacje na rzecz Hani.

Sycowska PoMoc to nieformalna grupa wolontariuszy, którzy zarażają pozytywną energią - tak piszą o sobie. Pomagają wszystkim, którzy potrzebują pomocy. – Z naszej inicjatywy, przy wsparciu ludzi dobrej woli oraz organizacji dobrego serca postawiliśmy w naszym ukochanym mieście serce, do którego mieszakńcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki. Dochód ze sprzedaży przekażemy osobom potrzebującym, dzięki czemu możemy uratowac wiele małych istnień – napisali.

Jakie akcje towarzyszą organizacji festynu?

– Podczas festynu organizowanego dla naszej sycowianki Hani Słotty 12 września będzie można pobrać wymaz, który trafi do bazy DKMS i dzięki któremu możemy uratować innym życie - czytamy. – Osoby chętne proszę o zgłaszanie się pod postem lub na priv. Na dzień dzisiejszy mamy 18 zestawów, jeśli jednak zainteresowanie będzie większe, to specjalnie dla Was zamówimy więcej. Pomaganie jest fajne.

Poniżej kliknij w post, pod którym można meldować swój udział w zbiórce szpiku DKMS:

Także Centrum Kultury przyłączyło się do akcji i podczas festynu odbędzie się kiermasz książki używanej, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc w leczeniu małej sycowianki. Książki przeczytane a nieużywane dziś każdy może podarować Bibliotece Publicznej do czwartku 10 września. Tym sposobem książce można dać drugie życie a Hanię wesprzeć w leczeniu.

Także sołectwo Komorów zaznaczyło swój udział w akcji. – Już po raz drugi nasze komorowskie serce na nakrętki zapełniło się po brzegi - poinformowali wolontariusze z Komorowa. – Tym razem wspieramy małą sycowiankę Hanię Słottę, która zmaga się z poważną chorobą, jaką jest białaczka. Mamy nadzieję, że choć w malutkim stopniu pomożemy Hani. I oczywiście zbieramy dalej! Bo w naszych mieszkańcach drzemią pokłady miłości i wielkiego wsparcia! Pomagajmy! – zaapelowali.

Fundacja Veritas wesprze akcję charytatywną organizowaną przez Sycowską PoMoc. – W kwietniu wykryto u niej covid-19, przez co Haneczka została hospitalizowana i, niestety, podczas leczenia okazało się, że wirus dodatkowo wywołał u niej aplazję szpiku kostnego – czytamy na fp Fundacji. – Hania miała przeszczep, który był dla niej jedynym ratunkiem, teraz potrzebuje pieniędzy na kosztowne leczenie, ponieważ dziewczynka przeszła przez bardzo wyniszczającą chemioterapię.

KLIK! TUTAJ MOŻESZ UZYSKAĆ INFO, JAK POMÓC HANI I JAK WESPRZEĆ FINANSOWO JEJ LECZENIE

Fundacja przyłączy się do akcji zbiórki pieniędzy na leczenie Hani.

Anna Wojtasik napisała w grupie Słodkości dla Hani na FB: – Mam nadzieję, że zebrana kwota pozwoli Hani na spokojny powrót do zdrowia i do zwykłej codzienności. Ale póki co potrzebujemy Waszej pomocy! Wśród wielu zaplanowanych na ten dzień atrakcji będzie można również kupić paczki ciast do niedzielnej kawy.
I stąd moja prośba do Was drogie dziewczyny o pomoc i upieczenie ciasta, ciasteczek, jakiejś słodkości! Ciasta można przynosić w piątek 11 września do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji od godziny 18. Szukamy również wolontariuszy chętnych do pomocy na ten dzień! Każdy może pomóc! Syców już nie raz pokazał siłę! Tym razem też nie zawiedziemy! Zachęcam wszystkich do pomocy!

Sycowska PoMoc zaprasza ponadto wszystkich do oddawania swoich starych, niepotrzebnych rzeczy, które zostaną sprzedane na festynie 12 września. Od godziny 10.00 będzie można przynosić do Parku Miejskiego wszystko to, co niepotrzebne. Także fanty na licytację mozna przynosić do hali MOSiR-u od godziny 18 w piątek 11 września.

Ruszyła licytacja internetowa. Osoby chętne do przekazania różnych rzeczy na licytację proszne są o zgłaszanie się w wiadomościach na fanpage'u Sycowska PoMoc na FB:

Wszystkie licytacje kończą się 11 września o godzinie 24.00 a odbiór rzeczy odbędzie się podczas festynu w Parku. Cały dochód ze sprzedaży przekazany zostanie oczywiście na leczenie Hani Słotty.

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie