Piotr Krzyżanowski, mr
Zdjęcia Piotr Krzyżanowski
W ostatni weekend nie brakowało emocji na boiskach legnickiej A-klasy.

Na boiskach legnickiej A-klasy piłkarzy zobaczymy dopiero na wiosnę. Małe ligi zakończyły jesienne rozgrywki w ostatnie weekend.

Rzutem na taśmę, liderem legnickiej A-klasy II grupy została Iskra Kłębów. W ostatnim meczu piłkarze z Kłębowa szczęśliwie pokonali na wyjeździe Krokusa Kwiatkowice 2:1. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana i piłkarze schodzili do szatni przy stanie 0:0. Druga połowa znakomicie otworzyła się dla kwiatkowiczan. Na listę strzelców wpisał się Gajos. Goście, którzy zamierzają się bić o awans w tym sezonie szybko się otrząsnęli i zdobyli dwie bramki. Dzięki temu zwycięstwu Iskra ma 37 punktów i zajmuje fotel lidera.

W innym ważnym spotkaniu dla układu tabeli Unia Rosochata podejmowała na własnym boisku KS Legnickie Pole. Goście nadspodziewanie łatwo poradzili sobie z Unią i kończyli mecz prowadząc 4:1.

Pewne zwycięstwo odnieśli także zawodnicy Victorii Parchów, którzy pokonali u siebie piłkarzy Odry Ścinawa.

Pierwsza część spotkania była dość senna i zakończyła się remisem 0:0. Mecz rozstrzygnął się dopiero w II połowie. Padło w niej aż sześć bramek. Ostatecznie piłkarze Victorii pokonali Odrę 5:1 i zajmują 2. miejsce w lidze.