Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będą uzdatniać powietrze w przedszkolach w Trzebnicy

Katarzyna Sucharska-Iskrzyńska
Spotkanie ws. instalacji urządzeń do uzdatniania powietrza w gminnych przedszkolach. Od lewej - Agnieszka Paleczek-Oświęcimska - dyr. Przedszkola nr 2, Beata Szadkowska - dyr. Przedszkola nr 1, Jakub Szurkawski - naczelnik Wydziału Promocji, Marcin Chłopek - przedstawiciel firmy Activtek i burmistrz Marek Długozima.
Spotkanie ws. instalacji urządzeń do uzdatniania powietrza w gminnych przedszkolach. Od lewej - Agnieszka Paleczek-Oświęcimska - dyr. Przedszkola nr 2, Beata Szadkowska - dyr. Przedszkola nr 1, Jakub Szurkawski - naczelnik Wydziału Promocji, Marcin Chłopek - przedstawiciel firmy Activtek i burmistrz Marek Długozima. archiwum
Zachorowalność dzieci w przedszkolach to powszechny problem, z którymi codziennie zmaga się wielu rodziców. Gmina Trzebnica, wychodząc naprzeciw temu problemowi, podjęła rozmowy z firmą zajmującą się uzdatnianiem powietrza w instytucjach publicznych.

- To jedno z zadań, które będzie sfinansowane z nagrody, którą w ubiegłym roku otrzymaliśmy za działania prorodzinne – mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje – dzięki tej inwestycji uzdatnimy powietrze w naszych przedszkolach, a to z kolei przyczyni się do zmniejszenia zachorowalności wśród dzieci.

Na zaproszenie burmistrza, w Urzędzie Miejskim odbyło się w tej sprawie spotkanie z przedstawicielem firmy ActivTek oraz dyrektorkami Gminnych Przedszkoli – Beatą Szadkowską i Agnieszką Paleczek-Oświęcimską. Głównym zadaniem innowacyjnych urządzeń do uzdatniania powietrza, które gmina planuje zakupić, jest jonizacja katalityczna. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że powietrze utrzymuje stałą czystość mikrobiologiczną powietrza, czyli nie powoduje namnażania się kolonii wirusów czy bakterii, co jest główną przyczyną rozwoju infekcji wśród dzieci. Ponadto jonizacja katalityczna skutecznie usuwa z powietrza zarodniki pleśni, grzyby i alergeny. Dodatkowym atutem urządzeń jest eliminacja przykrych zapachów w pomieszczeniach.

Czy to jest bezpieczne dla naszych dzieci? Wspomniane urządzenia do uzdatniania powietrza są montowane w coraz większej ilości obiektów użyteczności publicznej – sale kinowe, muzea, hale sportowe, baseny, restauracje czy właśnie żłobki i przedszkola. Ponadto podobne systemy są instalowane również w obiektach medycznych – przychodniach, gabinetach lekarskich czy szpitalach – włącznie z oddziałami noworodkowymi. Co ważne – urządzenie nie wyjaławiają naturalnego środowiska mikrobiologicznego w pomieszczeniu, tylko nie pozwalają na namnażanie się infekcji w tym środowisku. Oczywiście nie jest możliwe zupełne wyeliminowanie chorób wśród dzieci. Chodzi po prostu o to, by zminimalizować ryzyko zarażenia się infekcją przez inne dzieci, gdy do przedszkola przyjdzie przeziębione lub chore dziecko.

- Stawiamy na innowacyjność i staramy się być na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami, które z powodzeniem są stosowane na zachodzie Europy. Realizacja programu uzdatniania powietrza w naszych przedszkolach wpisuje się w przyjętą przez nas politykę prorodzinną, docenianą przez wiele instytucji. Cieszę się, że po raz kolejny możemy być wzorem dla innych samorządów i wytaczać ścieżki rozwoju. Oczywiście wszystko z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy – powiedział po spotkaniu burmistrz Marek Długozima.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto