Zawodnicy UKS Szach-Mat Syców święcą triumfy na prestiżowych turniejach

Dawid Samulski

III Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach Błyskawicznych zostały rozegrane 6 października w Pęgowie.

Organizatorami tej wielkiej imprezy byli: Dolnośląski Związek Szachowy, Starostwo Powiatowe w Trzebnicy i Klub Szachowy Wieża Pęgów. Wśród 120 uczestników był Andrzej Woźniak z UKS Szach-Mat Syców, który zdobył 9 pkt i w klasyfikacji Senior 60+ zajął wysokie ósme miejsce. Mistrzem Polski został Emil Osiński z Bełchatowa. Zawody były przeprowadzone systemem szwajcarskim - 11 rund podwójnych (partia i rewanż), kojarzenie komputerowe. Tempo gry było szalone, bo wynosiło 3 min + 2 s na ruch.

Czekolada dla każdego
Dzień później, czyli 7 października, WKS Hetman zorganizował we Wrocławiu bardzo ciekawy Szachowy Turniej Czekoladowy dla Dzieci. Grali w nim zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi. Każdy uczestnik, bez względu na wynik, otrzymał pyszną czekoladę. W grupie B, gdzie walczyli szachiści do IV kategorii, bardzo dobrze zaprezentował się Piotr Kołodziej z UKS Szach-Mat Syców. Pokonał on wszystkich przeciwników i zajął pierwsze miejsce. W sześciu rundach zdobył komplet punktów, przy tempie gry wynoszącym po 15 minut + 15 sekund na ruch. – Piotrek ma dopiero 8 lat i jest wielką nadzieją naszego klubu – nie kryje prezes Zbigniew Kisiel.