Sylwestrowie biegi z udziałem mieszkańców Sycowa

Dawid Samulski
Andrzej Kędzia i Józef Gręda

W Jelczu-Laskowicach oraz w Trzebnicy startowali biegacze z Sycowa w ostatni dzień 2018 r. W obu na 10 km.

IV Toyota Bieg Sylwestrowy w Jelczu-Laskowicach znów był szczęśliwy dla Józefa Grędy, który w kat. M70 stanął na drugim stopniu podium. Czas 55.33 dał mu 489 miejsce w klasyfikacji generalnej. – Mimo dłuższej przerwy spowodowanej kontuzją biegło mi się dobrze, w równym tempie. Obie pętle pokonałem w podobnym czasie 27.40 – relacjonuje nasz długodystansowy weteran, który rok wcześniej w Jelczu-Laskowicach także był drugi, z nieco lepszym czasem 52.29.

W poniedziałek biegł także drugi z sycowian. Andrzej Kędzia 10 km pokonał w czasie 46.50, który pozwolił mu zająć 198 miejsce w kat. gen, M50/24). W Jelczu-Laskowicach metę przekroczyło w sumie 655 zawodników.

Także dwóch ludzi od nas startowało w 34. Ulicznym Biegu Sylwestrowym w Trzebnicy, gdzie sklasyfikowanych zostało aż 1101 miłośników tej dyscypliny sportu.

Piotr Leśniak: 53.34 (open 564, M50/61)
Krystian Sinecki: 54.12 (open 593, M30/178)