Zawodnicy klubu Feniks Twardogóra godnie uczcili stulecie niepodległości

Dawid Samulski
Ryszard Babula i Grzegorz Trojanowicz

28. Zawody o Puchar Niepodległości zostały rozegrane 3 listopada na strzelnicy pneumatycznej klubu Bursztyn w Kaliszu.

W tym roku impreza miała szczególną rangę, gdyż zbiegła się ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie, jak co roku, w zawodach wzięła udział reprezentacja KS Feniks Twardogóra. Drużyna w czteroosobowym składzie: Ryszard Babula, Mirosław Marszałek, Bronisław Sobiś i Grzegorz Trojanowicz godnie uczciła stulecie.
Dwóch z nich: Trojanowicz i Babula znalazło się na podium w konkurencji pistolet pneumatyczny. Trojanowicz z wynikiem 90 pkt + 361 pkt w finale zajął drugie miejsce, Babula z wynikiem 87 + 360 był trzeci. Konkurencję tę wygrał Stanisław Krawczyk z Kalisza, a tuż za podium uplasowali się Tomasz Kubasik (Bursztyn Kalisz) i Julia Rejman (Grodzisk Wlkp.). Miejsca pozostałych zawodników klubu strzeleckiego Feniks Twardogóra: 7. Marszałek 84 punktów, 8. Sobiś 81 pkt.