Zaproszenie na III Dolnośląski Festiwal Ognia (ZDJĘCIA)

mat. pras.
Tegoroczny Dolnośląski Festiwal Ognia, podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się na stadionie przy ul. Kusocińskiego w Wałbrzychu Dariusz Gdesz
W dniach 1-2 września na stadionie w wałbrzyskiej dzielnicy Piaskowa Góra odbędzie się Dolnośląskiego Festiwalu Ognia. To jedyne takie wydarzenie organizowane na terenie naszego województwa.

Dolnośląski Festiwal Ognia odbędzie się w tym roku w dniach 1 i 2 września, tradycyjnie na stadionie przy ul. Kusocińskiego w Wałbrzychu. W programie imprezy oprócz pokazów grup artystycznych, odbędą się warsztaty kuglarskie dla artystów oraz widzów biorących udział w imprezie. W warsztatach kuglarskich może wziąć udział każdy – dzieci, młodzież i dorośli.

Zwieńczeniem będzie widowiskowy konkurs fireshow, w którym zmagać będą się soliści i grupy ogniowe o nagrodę pieniężną w wysokości 1 i 2 tys. zł. Zaprezentują się artyści kuglarze z nowoczesną formą tańca połączonego z etiudą teatralną, do stworzenia której wykorzystuje się ogień, jako główny rekwizyt. W czasie trwania festiwalu odbędzie się tzw. scena otwarta (open stage) dla wszystkich kuglarzy chcących zaprezentować swoje umiejętności.

Ponadto w tym roku będzie można spróbować swoich sił w niezwykłej grze terenowej „Fire Run”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki „Dębowy Leszy”, a po zabawie rozsmakować się w posiłkach z Food Trucków. Organizatorami Dolnośląskiego Festiwalu Ognia są: miasto Wałbrzych oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

Kuglarze chcący wziąć udział w konkursie proszeni są o kontakt pod adresem: kamila@wok.walbrzych.pl.
Regulamin i karta zgłoszeń są do pobrania na wok.walbrzych.pl

Wideo

Dodaj ogłoszenie