mr
Tomasz Hołod
Zagłębie Lubin podejmowało na własnym stadionie wrocławski Śląsk.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU

W rundzie jesiennej lepszy okazał się Śląsk, pokonując na własnym stadionie Miedziowych 3:1.

RELACJA Z MECZU:

Kibice powoli gromadzą się na Dialog Arenie. Mecz rozpocznie się za kilka minut.

Spotkanie sędziuję Szymon Marciniak z Płocka

SKŁADY WYJŚCIOWE:

Zagłębie: Isailović - Rymaniak, Horvath, Reina, Kocot - Abwo, Osmanagić, Hanzel, Pawłoski, Plizga - Traore.

Śląska: Kelemen - Socha, Celeban, Pawelec, Spahić - Madej, Elsner, Łukasiewicz, Mila - Jezierski, Szewczuk.

Rozpoczynamy. Od środka zaczyna Zagłębie

2 min. - Pawelec pewnie w obronie, gra toczy się w środku pola

5 min. - Zagłębie próbuje dostać się w pole karne Śląska, ale wrocławianie spokojnie powstrzymują Miedziowych

6 min - Wrzutka w pole Śląska, Traore doszedł do piłki ale nic z tego, od bramki zacznie Keleman

8 min - Rożny dla Zagłębia choć to Pawłowski wybił piłkę, groźnie w polu karnym Śląska

10 min - Aut dla Wrocławian w okolicy pola karnego Zagłębia,

11 min - Wolny dla Śląska, do piłki podchodzi Mila, ale Isailović pewnie chwyta futbolówkę

14 min - Akcja Śląska - Szewczuk przy piłce ... piłka trafia do siatki, ale wcześnie rozległ się gwizdek sędziego - spalony

17 min - Podanie do Abwo, ale nie ten nie zdążył do piłki

18 min - Mila podaje, błąd Kocota i piłka trafia do Madeja, mocny strzał ... obok bramki

20 min - Dośrodkowanie do Abwo, zamieszanie przed polem karnym, Pawłowski strzela, piłka przelatuje obok bramki

21 min - Abwo pędzi prawą stroną boiska, podaje do Pawłowskiego, fatalny strzał i nadal mamy 0:0

24 min - Zagłębia od autu, Osmanagić szybko do Kocota, ten wywalczył rzut rożny dla Miedziowych

24 min - Plizga bije piłkę mocno w pole karne, Śląsk wychodzi z kontratakiem, Mila do Szewczuka, nic nie będzie z tej akcji

26 min - Jezierski pędzi lewą stroną, ale Zagłębie odzyskuje, Abwo pędzi z kontrą, Wrocławianie wybijają piłkę na aut

28 min - Zamieszanie w polu karnym, Osmanagić dochodzi do piłki na 11 metrze, strzał ..... obok bramki. To była najlepsza okazja do tej pory dla Zagłębia na zdobycie bramki

29 min - Śląsk zaczyna od własnej bramki

30 min - Śląsk przy polu karnym Zagłębia, Jezierski zagrywa w środek, nie zrozumiał się z kolegami, piłka dla Miedziowych

31 min - Kolejny faul Śląska, Zagłębie wrzuca, ale Kelemen pewnie chwyta

33 min - Kolejna akcja Zagłębia, Wrocławianie wybijają piłkę na aut

34 min - Zagłębie rozgrywa piłkę na własnej połowie, podanie do przodu, Abwo pada na murawę, na szczęście nosze nie były potrzebne i Nigeryjczyk schodzi z boiska o własnych siłach

36 min - Śląsk próbuje przedrzeć się w pole karne Zagłębia, ale nic z tego nie będzie.

37 min - Seria błędów po obu stronach, do piłki dochodzą Miedziowi, strzela Plizga, słabe uderzenie pewnie broni Keleman

38 min - Akcja Śląska, strzela Madej, wysoko nad poprzeczką

39 min - Kolejna akcja Wrocławian, Mila w środek i mamy rzut rożny dla Śląska, Spahić doszedł do piłki, ale od bramki Zagłębie

41 min - Od bramki zaczyna Keleman

41 min - Socha dośrodkowuje, nic z tego, piłka wraca do Lubinian

42 min - Hanzel leży na murawie, po chwili schodzi z boiska o własnych siłach, zaraz powinien wrócić na murawę

44 min - Gra wraca do środka pola

45 min - Piłkarze myślami są już chyba w szatni, miejmy nadzieję, że po przerwie zobaczymy jakieś bramki

45 + 1 min - Sędzia kończy pierwszą połowę. Wracamy na Dialog Arenę za 15 min

Piłkarze wychodzą na boisko. Zmiana w Śląsku - z boiska zszedł Jezierski, na jego miejsce pojawił się Sobota.

46 min - Zaczynamy drugą połowę

48 min - Śląsk wychodzi z kontrą, Zagłębie jednak powstrzymuje Wrocławian i zacznie od autu na własnej połowie

49 min - Reina faulował Szewczuka, do piłki podchodzi mila, tłoczno w polu karnym Zagłębia, najwyżej skoczył Horvath. Od autu Śląsk

50 min - Elsner dochodzi do piłki, strzela, nad bramką

51 min - Zagłębie w ataku, strzał, ale nic z tego. W momencie uderzenia piłki na murawie wylądowała petarda. Krótka przerwa w grze

54 min - Sporo niedokładności w grze obu zespołów. Szewczuk faulowany w okolicy środka boiska. Mila do Spahicia, a ten traci piłkę, od bramki Zagłębie

57 min - Od autu rozpoczyna Śląsk. Pawłowski przejmuje futbolówkę, równie szybko ją stracił. Gra wraca w okolicę środka boiska

59 min - Abwo wywalczył rożny dla Zagłębia, Osmanagić dośrodkowuje, ale piłka szybko wybita przez Wrocławia

62 min - Sobota faulowany. Zółta kartka dla Horvatha. W pole karne piłkę będzie wrzucał Mila

63 min - Mila jednak strzela, płasko, Isailović nie złapał piłki, futbolówkę na piątym metrze dopada Celeban i .... GOL - Zagłębie przegrywa 0:1

68 min - Miedziowi starają się atakować Śląsk, ale jak na razie nic im z tego nie wychodzi

69 min - Pawłowski wrzuca, Plizga był bliski bramki samobójczej, kończy się na rzucie rożnym. Zmiana w Zagłębiu - schodzi Pawłowski, a za niego pojawia się Wilczek.

71 min - Abwo mocno w pole karne, Kelemen nie chwyta piłki, ale obrońcy wyjaśniają sytuację

72 min - Od autu na własnej połowie zaczyna Śląsk

73 min - Zagłębie stara się sforsować obronę Wrocławian, ale nie mają na to pomysłu. Akcje rozbijają się o linie defensywy Śląska

75 min - Madej uderza, ale Isailović tym razem pewnie chwyta piłkę

76 min - Schodzi Mila, za niego pojawia się Sztylka

78 min - Aut dla Zagłebia, piłka wędruje w środek pola, faulowany jest tam Szewczuk, żółta kartka dla Hanzela

80 min - Szewczuk złapany na spalonym, rozpocznie Zagłębie

81 min - Diaz zastępuje Szewczuka, świetne dośrodkowanie do Wilczka, ten uderza głową, ale Kelemen pewnie chwyta piłkę

84 min - Abwo pada przed polem karnym Śląska, ale nic tam nie było, sędzia napomina Nigeryjczyka

85 min - Wilczek faulowany, okazja dla Zagłębia, do piłki podchodzi Plizga

85 min - Znakomite uderzenie Plizgi, ale Kelemen wyciąga się jak struna i wybija piłkę

87 min - Wilczek fauluje Sobotę i otrzymuje żółta kartę

88 min - Zmiana w Zagłębiu - Osmanagić schodzi, na murawie pojawia się Adrian Błąd

89 min - Elsner huknął jak z armaty, piłka wpada do siatki, ale wcześniej rozległ się gwizdek sędziego. Bramka nieuznana. Nadal Śląsk prowadzi

90 min - Szansa dla Zagłębia, Plizga dośrodkowuje z wolnego, było blisko. Wynik wciąż bez zmian. Sędzia doliczył 5 min.

90 + 2 min - Śląsk wychodzi z kontrą, ale akcja zostaje zatrzymana

90 + 3 min - Zagłębie jeszcze próbuje, ale wciąż bez pomysłu jak zakończyć akcje strzałem

90 + 5 min - Abwo wywalczył rzut rożny, to już chyba ostatnia szansa dla Zagłębia

90 + 5 min - Sędzia kończy mecz - Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin