Wyniki wyborów na sołtysów w gminie Puck
1. Błądzikowo- Roman Korthals, liczba uzyskanych głosów- 63, frekwencja: 31,58%
2. Brudzewo- Kazimierz Ciskowski, liczba uzyskanych głosów- 61, frekwencja: 34,65%
3. Celbowo- Halina Pietruszkiewicz, liczba uzyskanych głosów- 106, frekwencja: 25,53%
4. Darżlubie- Alfons Zalewski, liczba uzyskanych głosów- 136, frekwencja: 24,63%
5. Domatowo- Damian Steinke, liczba uzyskanych głosów: 144, frekwencja: 24,04%
6. Domatówko- Józef Szymański, liczba uzyskanych głosów: 191, frekwencja: 34,48%
7. Gnieżdżewo- Lech Manicki, liczba uzyskanych głosów: 134, kontrkandydat, Jagiellak Zbigniew- uzyskał 80 głosów, frekwencja: 22,99%
8. Leśniewo- Marcin Nikrant, liczba uzyskanych głosów: 219, kontrkandydatka, Monika Źródło- uzyskała 207 głosów, frekwencja: 33,75%
9. Łebcz- Grzegorz Nowicki, liczba uzyskanych głosów: 264, kontrkandydat, Józef Surowiec- uzyskał 164 głosy, frekwencja: 29,90%
10. Mechowo- Beata Szornak, liczba uzyskanych głosów: 92, kontrkandydat, Łukasz Ostrowski- uzyskał 71 głosów, frekwencja: 50,15%
11. Mieroszyno- Wojciech Parchem, liczba uzyskanych głosów: 231, kontrkandydat, Adam Otrompka- uzyskał 98 głosów, frekwencja: 45,84%
12. Mrzezino-Józef Musiałkowski, liczba uzyskanych głosów: 318, kontrkandydat, Dariusz Skóra- uzyskał 226 głosów, frekwencja: 28,62%
13. Osłonino- Krzysztof Garstkowiak, liczba uzyskanych głosów: 73, frekwencja: 29,73%
14. Połchowo- Grażyna Falkowska, liczba uzyskanych głosów: 111, frekwencja: 10,85%
15. Połczyno- Dariusz Groenwald, liczba uzyskanych głosów: 91, frekwencja:14,88%
16. Radoszewo- Tadeusz Bulczak, liczba uzyskanych głosów: 46, frekwencja: 40,91%
17. Rzucewo- Anna Busz, liczba uzyskanych głosów: 64, frekwencja: 27,16% głosów
18. Sławutowo- Stanisław Selke, liczba uzyskanych głosów: 111, frekwencja: 39,83%
19. Smolno- Mikołaj Ochocki, liczba uzyskanych głosów: 80, kontrkandydaci uzyskali: Józef Rambiert- 40 głosów, Jerzy Ehrlich- 74 głosy, frekwencja: 27,96%
20. Starzyno- Henryk Kunc, liczba uzyskanych głosów: 144, frekwencja: 15,75%
21. Starzyński Dwór- Waldemar Bradtke, liczba uzyskanych głosów: 119 głosów, frekwencja: 38,64%
22. Strzelno- Józef Białk, liczba uzyskanych głosów: 177, kontrkandydat, Krzysztof Białk- uzyskał 14 głosów, frekwencja: 22,68 głosów
23. Swarzewo- Joanna Worek, liczba uzyskanych głosów: 150, frekwencja: 20,88%
24. Werblinia- Krzysztof Sokołowski, liczba uzyskanych głosów: 150, kontrkandydatka, Kornelia Rathenów- uzyskała 26 głosów, frekwencja: 39,69%
25. Zdrada- Aleksander Białk, liczba uzyskanych głosów: 44, kontrkandydatka, Danuta Oksiuta- uzyskała 32 głosy, frekwencja: 77,55%
26. Żelistrzewo- Szymon Dettlaff, liczba uzyskanych głosów: 424, frekwencja: 20,74%
Frekwencja ogólna w gminie Puck w wyborach sołeckich przeprowadzonych w dniu 17.02.2019 r. wyniosła 26,78%.
Najwyższa frekwencja: Zdrada: 77,55%, Mechowo: 50,15%, Mieroszyno: 45,84%
Najniższa frekwencja: Połchowo: 10,85%, Połczyno: 14,88%, Starzyno:15,75%
Wyboru Rady Sołeckiej dokonuje się zgodnie z S 19, pkt 15 Statutów Sołectw, tj. na pierwszym posiedzeniu Zebrania Wiejskiego zwołanego przez nowo wybranego Sołtysa.
Pełne zestawienie wyników wyborów sołtysów gminy Puck:
TUTAJZOBACZ TEŻ: Reklamy wyborcze nadal widoczne na tarnowskich ulicach
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?