Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocławskie finały projektu Be Together. Dołączcie do nas i zobaczcie, jak integruje sztuka

materiał informacyjny
Fot. Paulina Anna Galanciak
Be Together to integracyjny projekt, którego celem jest świadome otwieranie się na drugiego człowieka oraz wspólne działania artystyczne. Organizatorzy projektu cenią sobie atmosferę szacunku i wsparcia, a także otwartości na inność, którą utrzymują przez cały czas jego trwania.

Jak to działa?

Projekt Be Together to w praktyce współpraca osób pełnosprawnych i osób z niepełnosprawnościami, podczas której uczestnicy i organizatorzy uczą się stawiać czoła nowym wyzwaniom, pokonują własne obawy i przełamują stereotypy. W tej edycji rozwijane były równolegle cztery procesy: praca teatralno-fotograficzna z grupą wrocławską i osobno katowicką, praca muzyczno-teatralna z grupą wałbrzyską oraz praca nad wystawą sztuki integracyjnej we Wrocławiu.

Przez niemal 5 miesięcy stawialiśmy czoła nowym wyzwaniom, pokonując własne obawy i przełamując stereotypy. Działaliśmy wspólnie po to, by zbudować zaufanie i zbliżyć się do drugiego człowieka, a następnie sprawdzić, co zrodzi się z takiego spotkania. Nadszedł czas, kiedy chcemy zaprosić Was na finały projektu Be Together! – mówi twórczyni i koordynatorka projektu Paulina Anna Galanciak.

15 listopada, godz. 19.00 – wernisaż wystawy

Na wystawie Ostatnio robiłam kwiaty z bibuły zobaczymy prace wykonane wspólnie z przyjaciółmi projektu Be Together, które są skupione wokół takich tematów jak: rozwój, akceptacja i wspólnota. W przestrzeni galerii znajdą się indywidualne prace zaproszonych twórców, takie jak nagrania dźwiękowe, fotografie, obiekty, a także instalacja przygotowana wspólnie przez wszystkich uczestników projektu stanowiąca odpowiedź na tematykę wystawy.

18 listopada, godz. 18.00 – spektakl finałowy projektu w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia

Finał projektu Be Together będzie pokazem tego, co stworzyliśmy, pracując równolegle w materii plastycznej i teatralnej. Budowanie scenariusza rozpoczęliśmy od rozmowy i poznania się. Każdy z nas przyszedł do projektu z emocjami i doświadczeniami, które, choć różniły się od siebie, to miały wspólny mianownik - potrzebę akceptacji. Tak powstał nasz własny Wszechświat, w którym panują ustalone przez całą grupę zasady. Niestety na skutek różnych zaniechań nasze Bitugerium przestało świecić dawnym blaskiem Miłości i Akceptacji. Na Waszych oczach postaramy się przywrócić mu dawną chwałę, kiedy to nosiło miano najbardziej przyjaznego Uniwersum we wszystkich odkrytych Wszechświatach.

Organizator: Fundacja TIFF Collective/TIFF Center
Partner: BWA Wrocław

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Wrocław.

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku:

Ostatnio robiłam kwiaty z bibuły

Spektakl finałowy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto