MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wybuduje centrum biznesowe w Ząbkowicach Śląskich.

RED; Materiały prasowe WSSE "INVEST-PARK"
Materiały prasowe WSSE "INVEST-PARK"
Dziś w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" została podpisana umowa z generalnym wykonawcą na budowę centrum biznesowego w Ząbkowicach Śląskich. W podpisaniu umowy wzięli udział Zarząd WSSE „INVEST-PARK”, przedstawiciele generalnego wykonawcy oraz Poseł na Sejm Marcin Gwóźdź.

Centrum biznesowe w Ząbkowicach Śląskich powiększy ofertę inwestycyjną Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która dedykowana jest pod wynajem głównie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

„14 kwietnia podpisaliśmy umowę z generalnym wykonawcą na budowę hali w Ząbkowicach Śląskich. Cieszymy się, że podjął się tego zadania w kontekście tego co dzieje się na Ukrainie i jesteśmy spokojni, że maksymalnie w drugiej połowie 2023 roku hala będzie generować i stymulować rozwój przedsiębiorczości w regionie” – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu Wałbrzyskiej Strefy.

Planowana infrastruktura posiada zaplecze socjalne i bogatą infrastrukturę towarzyszącą. Dzięki tej inicjatywie powstaną nowe miejsca pracy dla mieszkańców regionu i będą generowane kolejne inwestycje. Podpisanie umowy to niezwykle istotny kamień milowy, który przybliża do powstania kolejnej hali, jednej z czterech, w subregionie wałbrzyskim. Wartość inwestycji to blisko 23 000 000 zł.

„Otworzyliśmy na początku tego roku pierwszą halę w Wałbrzychu. Mamy podpisane umowy z inwestorami zastępczymi w sprawie budowy kolejnych hal w Nysie i Brzegu. Ostatnie formalności są realizowane w zakresie budowy pozostałych trzech hal w Jaworzynie Śląskiej, Chociczy Małej oraz drugiej hali w Wałbrzychu. Mam nadzieję, że nowopowstała infrastruktura wpłynie znacząco na rozwój całego regionu” – mówi dr inż. Paweł Kurtasz, wiceprezes zarządu Wałbrzyskiej Strefy.

W wydarzeniu uczestniczył Marcin Gwóźdź, Poseł na Sejm RP, pochodzący z Ząbkowic Śląskich, który zabiegał o powstanie hali w tej właśnie gminie.

„To jest wielka radość dla mnie ze względu na ulokowanie hali w Ząbkowicach Śląskich. Inwestycja ma duże znaczenie ponieważ, takie miejsca są potrzebne w subregionie wałbrzyskim do prowadzenia biznesu. Głęboko wierzę, że przyszli inwestorzy, którzy zdecydują się prowadzić swoją działalność w nowobudowanych halach to będą firmy inwestujące w nowe technologie i stworzą wysokopłatne oraz wyspecjalizowane miejsca pracy” – Marcin Gwóźdź, Poseł na Sejm RP.

Konsorcjum, które wykona halę reprezentowali Pan Marek Zychla (PBO Śląsk Sp. z o.o. – Lider Konsorcjum) i Pan Marek Pasek (PW Pasek Sp. j. – Członek Konsorcjum.

„Przed nami faza projektowania i późnym latem planujemy rozpocząć prace na budowie i wbić „pierwszą łopatę”. Budowa hal produkcyjnych to pewien system i jesteśmy do tego przygotowani. Już zajmujemy się zamawianiem odpowiednich materiałów, a przynajmniej ich zagwarantowaniem na czas budowy. Pomimo obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą, wierzymy, że hala powstanie w planowanym terminie” – Marek Zychla reprezentujący firmę PBO Śląsk sp. z o.o. – Lider Konsorcjum

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto