Udany start policjanta z Głogowa w brukselskim maratonie

Grażyna Szyszka
Aspirant Krystian Biegajło, wziął udział w kolejnym maratonie. Tym razem był to Brussels Airport Marathon & Half Marathon w Brukseli. Policjant ukończył trasę maratonu na 35. miejscu w swojej kategorii wiekowej, a w klasyfikacji open na 2 tysiące biegaczy był na 185. miejscu.

Reprezentacja IPA Wrocław Poland wzięła czynny udział w Brussels Airport Marathon & Half Marathon, który odbył się 6 października 2019r. w Brukseli. Jednym z uczestników był reprezentant KPP Głogów, asp. Krystian Biegajło. Na co dzień pracuje na stanowisku kierowania KPP w Głogowie.

Wymagającą technicznie, z dużą ilością podbiegów trasę maratonu, Krystian ukończył z czasem 3h26 min dzięki czemu zajął 185. miejsce w klasyfikacji open oraz 35. miejsce w swojej kategorii wiekowej, spośród prawie 2000 startujących uczestników z całego świata. Zawodnikom na całej trasie towarzyszyły opady deszczu oraz niska temperatura.

Wyjazd do Brukseli zaowocował również spotkaniem z przedstawicielami IPA Bruksela, zwiedzaniem miasta oraz Parlamentu Europejskiego.

Bieganie to hobby i pasja aspiranta Krystiana Biegajły, który na co dzień, pełni służbę na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Jest zastępcą oficera dyżurnego jednostki. Wolny czas dzieli miedzy rodzinę i swoją pasję, jaką jest bieganie w maratonach i ultramaratonach. Systematycznie startuje w maratonach ulicznych oraz w szczególnie trudnych ultramaratonach górskich i nizinnych, jak; „Bieg Rzeźnika” w Bieszczadach, „Ultramaraton Karkonoski” czy „Bieg Siedmiu Dolin” w Beskidzie Sądeckim i dolinie Popradu. W jesieni ubiegłego roku zajął 105. miejsce w maratonie budapesztańskim, w którym startowało 27 000 zawodników. Podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju w dniach 18-21 lipca 2019 r. policjant, ukończył 240 kilometrową górską trasę na 52. miejscu.