Ucz się razem z nami! Cha-Ching w Płużnicy

Akcja specjalna
Ucz się razem z nami! Cha-Ching w Płużnicy
Ucz się razem z nami! Cha-Ching w Płużnicy 123 RF
Szkoła Podstawowa w Płużnicy bierze udział w programie edukacyjnym Cha-Ching (czyt. cza-czing). W jego ramach uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej zdobywają informacje o sposobach zarabiania, oszczędzania i wydawania pieniędzy, a także, o tym, że powinny one służyć wsparciu potrzebującym.

Podczas lekcji dzieci oglądają kreskówki, których bohaterowie uosabiają filary programu. Dzieci poznają Bobby`ego, którego pieniądze ,,nie trzymają się”, Pepper, uwielbiającą kupować i szaleć w weekendy po galeriach handlowych, Zu, który wszystkie pieniądze, jakie zarobi wkłada do skarbonki, Dobromiłę, uwielbiającą pomagać potrzebującym i każdą złotówkę przeznaczającą na cele charytatywne, Justina, który wszędzie dostrzega możliwość zarobienia gotówki i Prudencję - mistrzynie planowania wydatków i dochodów. Dzieci wykonują też różnorodne ćwiczenia, które opracowano w taki sposób, aby edukacja finansowa stała się zabawą. Żadna z postaci w Cha- Ching nie jest negatywna, bo przecież w każdym z nas siedzi trochę oszczędnego Zu i szalejącej na zakupach Pepper. Wszyscy chcemy być jak rozsądna Prudencja, ale czasem wychodzi z nas niefrasobliwy Bobby. Program Cha-Ching ma wywołać pozytywne zmiany w zachowaniu dzieci. Być może zaczną one oszczędzać swoje kieszonkowe i wykażą pewną dyscyplinę w wydawaniu pieniędzy. Ważne jest też, aby pociechy potrafiły nie tylko rozsądnie kupować, ale też oszczędzać.

Cha-Ching (czyt. cza-czing) to międzynarodowy program edukacyjny, opracowany i wdrożony w Azji przez towarzystwo ubezpieczeniowe Prudential oraz Prudence Foundation. Od maja tego roku program dostępny jest również w polskiej wersji językowej. Nad częścią merytoryczną projektu czuwa Rada Naukowa, skupiająca specjalistów z dziedziny psychologii dziecięcej, finansów i mediów. Wszystkie materiały edukacyjne dostępne są bezpłatnie na stronie cha-ching.pl

Weźcie udział w naszym konkursie i nauczcie swoje dziecko szczodrości!

Czekają na Was atrakcyjne nagrody!

Wideo

Dodaj ogłoszenie