Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Twardogórskie „Igraszki z diabłem" obejrzymy w domu kultury w Międzyborzu

IP
Zapraszamy na przedstawienie amatorskiego teatru POZA z Twardogóry pt. „Igraszki z diabłem" dnia 5 października 2019 (sobota) o godz 17.00. Miejsce przedstawienia - ośrodek kultury przy ulicy Wrocławskiej. Wstęp bezpłatny.

Premiera najnowszego przedstawienia w wykonaniu artystów Teatru POZA, tj. komedii pt. „Igraszki z diabłem”, odbyła się w sobotę 23 marca br. w sali teatralnej zespołu pałacowego w Goszczu. Reżyserem tej autorskiej inscenizacji, na motywach sztuki czeskiego autora, Jana Drdy - jest Urszula Konopko. Widowisko powstało pod auspicjami Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze. Pracownicy biblioteki pomogli w przygotowaniu dekoracji – tła, niektórych rekwizytów oraz części kostiumów. Prace nad sztuką trwały od jesieni, a uczestniczyło w nich 16 aktorów, których wysiłek i talent nagrodziła licznie zgromadzona publiczność, z burmistrzem Pawłem Czulińskim, grupą radnych oraz zaproszonych gości. Wspaniały popis gry aktorskiej oraz kunsztu reżyserskiego – nagrodzone zostały owacją widzów, będącą (w przypadku artystów - amatorów) największą i jednocześnie jedyną nagrodą.

Na scenie wystąpili (w kolejności alfabetycznej):

Maciej Bukowski (Rozbójnik Sarka-Farka),

Robert Garwoliński (Lucjusz – doktor nauk tajemnych),

Zofia Hołubka (dusza pokutna)

Jan Jędryczko (weteran Marcin Kabat),

Jędrzej Konopko (Pustelnik Scholastyk),

Halina Makarczuk (Belzebub),

Piotr Niwa (Doktor Solfernus)

Halina Obiegło (Służąca Kasia),

Zdzisława Pilc (Anioł Teofil)

Justyna Słaba (Królewna Disperanda),

a ponadto:

jako „wsiowe diabły”: Maksymilian Cych (w roli Omnimora, a także w roli Beliala) i Damian Szuster (w roli Karborunda),

jako „diabły piekielne”: Bartosz Orzechowski oraz Milena Gawin, Oliwia Rędzisz i Kornelia Krajewska (także w rolach kusicielek).

Oprócz dekoracji i kostiumów niebagatelnym wsparciem dla aktorskich kreacji była charakteryzacja i makijaże, które były autorskim dziełem Haliny Makarczuk oraz Kai Jędryczko. Natomiast efekty dźwiękowe i oprawę techniczną przygotował i zrealizował Kacper Szuster. Twórcy dziękują również Panu Mieczysławowi Franc za pomoc przy nagłośnieniu oraz za sfilmowanie widowiska. A obejrzeć je można było jeszcze tylko trzykrotnie: 30 i 31 marca oraz 27 kwietnia br., również w sali teatralnej w Goszczu o godz. 17.

Określając Teatr POZA zwykle używa się dwóch słów: „amatorski” i „twardogórski”. Jak zauważył burmistrz Paweł Czuliński, dziękując na scenie reżyserowi i aktorom za wspaniałą inscenizację, ten drugi przymiotnik („twardogórski”) stał się już – dzięki jej twórcom - synonimem wysokiego poziomu, talentu, zaangażowania oraz dobrze wykonanej pracy. A nasza gmina należy do nielicznych (w skali kraju), które mogą pochwalić się własnym teatrem. I to jeszcze tak dobrym.

Źródło: Gmina Twardogóra i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Twardogóra

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto