Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tour de Euro, czyli jak Wrocław przygotował się na przyjęcie niepełnosprawnych kibiców

Fragmenty blogu Pawła Parusa, prezesa Klubu Kibiców Niepełnosprawnych (KKN) we Wrocławiu
Autor blogu, Paweł Parus jest założycielem i prezesem pierwszego w Polsce Klubu Kibiców Niepełnosprawnych
Autor blogu, Paweł Parus jest założycielem i prezesem pierwszego w Polsce Klubu Kibiców Niepełnosprawnych fot. kkn.wroclaw.pl
Paweł Parus - kibic na wózku - na swoim blogu zdaje relację z podróży po Miastach Gospodarzach. Był na meczu w Warszawie i Poznaniu. Wrocław ocenił na bardzo dobry.

"Nazywam się Paweł Parus, urodziłem się 28 września 1976 roku we Wrocławiu, w którym mieszkam do dziś. Pomysł stworzenia strony zrodził się w mojej głowie w 2002 roku. Chciałem, by 2 lata po wypadku, który spowodował, że mogę poruszać się tylko na wózku inwalidzkim, zaakcentować to, że żyję i mam się całkiem dobrze. Chciałem też, aby ludzie mogli się czegoś o mnie dowiedzieć. Przede wszystkim tego, że wciąż jestem obecny wśród Was i nadal cieszę się życiem".

Wrocław, Czechy - Grecja 12 czerwca
Lokalny patriotyzm może mieć wpływ na subiektywizm, ale mam wrażenie, że Wrocław do Euro jest przygotowany bardzo dobrze. Skąd taki wniosek? Choćby stąd, że godzinę przed meczem bez problemu podjechałem samochodem pod stadion, nie posługując się żadną przepustką czy innym dokumentem. Co ciekawe, w odróżnieniu od Warszawy i Poznania otwarte były wszystkie główne drogi wokół stadionu. Więcej, nie były one zakorkowane!!! W jeszcze większy szok wprawił mnie brak tłumu przy stadionowych bramach. Wejście na sektor trwało w sumie 5 minut! Czegoś takiego nie widziałem nawet na meczach Śląska. Brawo!!! Również po meczu można było bez problemów wjechać do autobusu wózkiem, co zwykle nie jest sprawą prostą po meczach WKS-u. Nie wiem, jak było podczas poprzedniego spotkania, ale z egzaminu komunikacyjnego Wrocław ma ode mnie 5.

O miejscach dla wózkowiczów nie wypada mi się, jako konsultantowi, wypowiadać. Myślę, że w porównaniu z innymi stadionami mamy jeden atut, o którym przekonałem się właśnie na tym meczu. Lokalizacja na wrocławskiej esplanadzie charakteryzuje się tym, że osoba niepełnosprawna ma kibiców zarówno przed, jak i za sobą. Dzięki temu znajduje się w środku. Nie jest odizolowana. Ja miałem przyjemność zasiąść za bramką w grupie greckich fanów. I mimo że wszyscy stali, nie miałem problemu z widocznością.

Więcej relacji na blogu pparus.blog.interia.pl i stronie Klubu Kibica Niepełnosprawnego: www.kkn.wroclaw.pl.

A co Ty sądzisz o tym, co działo się w dni meczowe we Wrocławiu? Jak oceniasz przygotowanie miasta do tak dużych imprez? Podyskutuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto