Szkoła Podstawowa nr 3 w Sycowie podpisała porozumienie ze Skrą Bełchatów. Projekty realizowane w szkole

Beata Hadas
Wiceprezes Klubu PGE Skry Bełchatów Grzegorz Stawinoga i dyrektor Anna Nowicka po podpisaniu porozumienia Fot. Archiwum SP3
Niemożliwe nie istnieje! Tak tworzymy historię naszej szkoły i miasta – nie kryją radości nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Sycowie. Placówka realizuje wiele projektów, w tym właśnie Akademię Siatkówki Skry Bełchatów.

W środę 11 września dyrektor szkoły Anna Nowicka podpisała porozumienie z Akademią Siatkówki PGE Skry Bełchatów. Wiceprezes Klubu PGE Skry Bełchatów Grzegorz Stawinoga, Natalia Pizło - koordynator projektu Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów, Grzegorz Łomacz, rozgrywający zawodnik Skry, reprezentant Polski i mistrz świata, zawodnicy Skry Juniorów - Maksymilian Werpachowski i Bartłomiej Ciuruś byli gośćmi sycowskiej trójki. Dziewięciokrotny mistrz Polski, siedmiokrotny triumfator Pucharu Polski, czterokrotny zwycięzca Superpucharu Polski, najbardziej utytułowany siatkarski klub XXI wieku w kraju docenił działania sportowe naszej Szkoły Podstawowej nr 3. A wszystko dla rozwoju uzdolnień sportowych uczniów. Rozpoczyna się największa sportowa przygoda szkoły - informuje Anna Nowicka.

Zabrakło burmistrza oraz informacji na stronie sycow.pl
Na tym wyjątkowym wydarzeniu obecni byli sycowscy radni Krzysztof Lentka i Mariusz Kramarz, przewodniczący rady miejskiej Robert Dziergwa, dyrektor Centrum Kultury Paulina Syposz-Ciemny, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Twardogórze Jan Świerad, dyrektor CUW w sycowskim magistracie Monika Zobek-Dubicka, dyrektor SPZOZ w Sycowie Piotr Nogala, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego szkoły i inicjator Memoriału im. Józefa Krakowskiego Jan Majewski, przewodnicząca Rady Rodziców Lidia Musiał, nauczyciele, rodzice, uczniowie i przyjaciele szkoły, na których zawsze placówka może liczyć. Zabrakło burmistrza gminy lub jego zastępcy, a wydarzenie nie zostało odnotowane na stronie oficjalnej Sycowa do dziś. Dopiero dziś po południu pojawiła się informacja na fanpejdżu Syców - oficjalny profil na Facebooku.

Jest za to promocja na stronie klubu
Wydarzenie odnotowano za to na stronie PGE Skry Bełchatów: – Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od nowego roku szkolnego do naszego projektu dołączyła kolejna szkoła. W środę 11 września zostało podpisane porozumienie w zakresie organizacji szkoleń w ramach Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów pomiędzy Szkołą Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Sycowie reprezentowaną przez Annę Nowicką – dyrektora Szkoły, a Klubem Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A. reprezentowanym przez Grzegorza Stawinogę – wiceprezesa Zarządu.
Przy zawarciu współpracy obecnie byli również siatkarze naszego klubu: Grzegorz Łomacz, Makysmilian Werpachowski i Bartłomiej Ciuruś. Juniorzy EKS-u przeprowadzili krótki trening dla młodych adeptów siatkówki. Jak sami przyznają, nie było to trudne, bo dzieci świetnie radziły sobie ze wszystkimi ćwiczeniami.

– Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 kochają sport, a zwłaszcza siatkówkę! Najlepszym przykładem może być ich obecność na treningach z Mariuszem Wlazłym w Wieluniu czy udział w obozie sportowym w Kobylej Górze, organizowanym przez Fundację kapitana PGE Skry - czytamy na stronie klubu. – Szkoła bierze udział w wielu projektach, a w gronie swoich przyjaciół ma między innymi Martynę Wojciechowską i Krzysztofa Wielickiego. Jesteśmy pod wrażeniem! O wszystkim można przeczytać na stronie placówki - takie słowa można przeczytać na stronie Skry.

Zajęcia poprowadzi pani Anna Szura. Wszystkich chętnych ze szkoły zachęcamy do kontaktu z trenerką - zachęcają zawodnicy Skry.

Zalety Akademii Skry Bełchatów
Anna Nowicka wylicza zalety treningów w ramach Akademii: to szkolenie w ramach porozumienia dla chłopców i dziewcząt SP3 w klasach III-VIII; opracowany przez Klub program szkolenia w dziedzinie piłki siatkowej; stały nadzór merytoryczny i wsparcie Klubu; zorganizowanie turniejów kontrolnych; udział w turniejach ogólnopolskich Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów; udział w meczach Klubu PGE Skry Bełchatów; niezbędna pomoc merytoryczną po okresie kształcenia, ukierunkowana na przyszły rozwój kariery zawodniczej ucznia dla najbardziej uzdolnionych uczestników; możliwość podpisania kontraktu z Klubem; możliwość zgłoszenia grup młodzieżowych funkcjonujących w ramach porozumienia do rozgrywek wojewódzkich I krajowych; szkolenia i treningi dla trenera Anny Szury; monitoring postępów uczniów.

Szkoła możliwości, czyli jak można wspierać uczniów
Placówka realizuje szereg projektów. Oto one:
- Akademia Siatkówki Skry Bełchatów to wyjątkowy projekt sportowy i społeczny – informuje dyrektor placówki Anna Nowicka. – Jego realizacja wymaga wiele pracy i współpracy ludzi, którym zależy na zachęceniu jak największej liczby osób do aktywności fizycznej oraz popularyzacji zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia od września prowadzić będzie dla uczniów SP3 trener Anna Szura na bazie materiałów dydaktycznych dostarczonych przez PGE Skrę Bełchatów. Ponadto współpraca obejmie m.in. szkolenia w PGE Skrze Bełchatów, monitoring postępów szkolenia uczniów zapewniony przez PGE Skrę Bełchatów we współpracy z trenerem, organizację turniejów lokalnych dla dzieci, wyjazdy na mecze, udział w turniejach ogólnopolskich.Szkoła przeszła weryfikację Akademii, posiadamy bazę sportową, sprzęt, doświadczenie, trenera i liczne sukcesy szkoły.

Artystyczna Trójka to projekt realizowany we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uczniowie szkoły uczestniczą w warsztatach na ASP, powstaje pracownia plastyczna w celu wspierania uzdolnionych plastycznie uczniów. Ten projekt wspiera nauczycielka zajęć artystycznych Bogusława Kornatko.

Bezpieczna Trójka jest projektem edukacyjnym skierowanym do wszystkich uczniów, a jego celem jest nauka udzielania pierwszej pomocy i zasad bezpiecznego poruszania się po górach. Ważnym elementem projektu będą zajęcia edukacyjne z psami. W projekt zaangażowali się: dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska oraz wybitny polski himalaista Krzysztof Wielicki.

Klub Młodego Odkrywcy to zajęcia edukacyjne wykorzystujące metodę badawczą, dzieci i młodzież pod kierunkiem opiekunów eksperymentują, doświadczają, poznają otaczający nas świat i procesy w nim zachodzące poprzez samodzielne eksperymentowanie. Koordynatorem programu jest Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Uczymy dzieci programować to program edukacyjny wprowadzający elementy programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji. Chcemy pokazać, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Można programować na edukacji matematycznej, artystycznej, językowej czy artystycznej. To również nauka algorytmów poprzez zabawę.

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki
i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych. Szkoła otrzymała wsparcie finansowe Fundacji Orange na zakup robotów do programowania, a nauczyciele uczestniczą w szkoleniach z programowania i robotyki.

Akademia Młodego Odkrywcy to projekt edukacyjny realizowany przy współpracy z Politechniką Wrocławską, która jest partnerem Centrum Nauki Kopernik i wspiera działalność Klubu Młodego Odkrywcy. Udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych zarówno dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych jak i uczniów szkoły.

Program „Klub” - Program Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Wsparcie finansowe pozyskane przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” działający przy szkole.

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować" skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma równi swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. 

Wybuchowa 3 - nauka przedmiotów ścisłych nie musi być nudna i trudna, dlatego nauczyciele i uczniowie w każdą środę na długiej przerwie przeprowadzają eksperymenty na holu szkoły, które aktywizują uczniów do działania, zdobywania wiedzy. Jest to również jeden ze sposobów spędzania przerw w naszej szkole.

Klub Odkrywców National Geographic - zajęcia edukacyjne dla uczniów starszych klas (w tym roku szkolnym dla klas 5-6) prowadzone we współpracy National Geographic Polska. Zajęcia propagujące wiedzę geograficzną oraz zdobywanie wiedzy poprzez warsztaty i wycieczki edukacyjne.

Festiwal Nauki - wydarzenie naukowe, którego cyklicznie organizatorem jest nasza szkoła we współpracy z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Festiwal ma na celu pokazanie zastosowania wiedzy i nauki w codziennym życiu, pokazanie, że nauka przedmiotów ścisłych nie musi być trudna i nudna. Ważnym aspektem jest integracja środowiska lokalnego wokół promowania nauki, kształtowanie postaw sprzyjających zdobywaniu wiedzy. Przez dwa dni uczniowie eksperymentują, biorą udział w pokazach naukowych, stacjach badawczych przygotowanych przez nauczycieli i uczniów oraz uczestniczą w wystawie interaktywnej przygotowanej przez animatorów z Centrum Nauki Kopernik.

Twórcą programu AI Schools & Academy - innowacyjnego programu kształcenia z zakresu sztucznej inteligencji w polskich szkołach - jest Synerise. Na konferencji, która odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie przedstawiono dyrektorom szkół szczegóły operacyjne programu nauczania sztucznej inteligencji w placówkach, które zostały zakwalifikowane do programu. Nasza szkoła otrzyma m.in. dostęp do szerokiej bazy wiedzy, chmury obliczeniowej, kursów online oraz dotacje celowe. Ponadto wsparcie szkoły i nauczycieli w prowadzeniu zajęć wykorzystujących sztuczną inteligencję, szkolenia dla nauczycieli oraz wynagrodzenia finansowe za prowadzenie zajęć dla uczniów. Będzie się działo w SP3#AISchoolsAcademy.

Marzenia muszą się spełnić!
Kolorowo i radośnie było na rozpoczęciu roku szkolnego w SP3. Aż 54 uczniów rozpoczęło naukę w klasach pierwszych. Spełnienia marzeń, przesuwania horyzontów, wiary we własne siły, nowych przyjaźni życzyła dyrekcja szkoły. Uczniowie klas pierwszych swoje życzenia posłali wysoko do nieba wraz z kolorowymi balonikami. Wszystkim uczniom i nauczycielom oraz dyrekcji życzymy spełnienia marzeń! Obejrzyj zdjęcia z tych wydarzeń.

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
mad
18 września, 21:25, ryś:

Tyle projektów, taki piękny budynek a z naborem uczniów problem. Zastanawiała się nad tym Pani, Pani DYREKTOR ????

"Aż 54 uczniów rozpoczęło naukę w klasach pierwszych" - problemu już nie ma.

r
ryś

Tyle projektów, taki piękny budynek a z naborem uczniów problem. Zastanawiała się nad tym Pani, Pani DYREKTOR ????

m
mad

BRAWO !!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3