Sycowianki nie przebierają w słowach: Jesteśmy wkurwione i jest nas dużo

Beata Hadas-Haustein
– My już gotowe a jak sycowianki i sycowianie? Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa, oraz o odstępach! Nie prowokujmy Policji, która zapewne nas zaszczyci. Mam nadzieję, że będą z nami, jak w sobotę ostrowska Policja, a nie przeciwko nam – napisała jedna z współorganizatorek spaceru
– My już gotowe a jak sycowianki i sycowianie? Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa, oraz o odstępach! Nie prowokujmy Policji, która zapewne nas zaszczyci. Mam nadzieję, że będą z nami, jak w sobotę ostrowska Policja, a nie przeciwko nam – napisała jedna z współorganizatorek spaceru Fot. Ewa M-ka
Już za kilkadziesiąt minut zaczyna się w sycowskim parku na skrzyżowaniu alei pomiędzy ławeczką Bironów a placem zabaw wielki spacer sycowianek i sycowian w proteście przeciwko skandalicznemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października br. uznał przesłankę do aborcji z powodu wad letalnych płodu za niekonstytucyjną. – Jesteśmy wkurwione i jest nas dużo, nawet w małych miastach – napisały inicjatorki spaceru w wydarzeniu na Facebooku. – Pokażmy się!

Spacer zaczyna się o godzinie 19. Wśród organizatorów jest: Anna Hajducka, Monika Bugała, Monika Morawska-Bryłka, Jagoda Nowak, Kordian Ostrycharz.

Aktualnie wydarzeniem zainteresowane są od wczorajszego wieczora 974 osoby, a weźmie w nim udział 320 osób.

TUTAJ JEST LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU. KLIK!

Organizatorzy zapowiadają: – Syców się jednoczy! Idziemy na wielki spacer = #strajkkobiet. Spotykamy się o 19 w Parku Miejskim, nie zapomnijcie o plakatach, parasolkach i innych rekwizytach! Obowiązkowo pamiętajmy o maseczkach – apeluje Jagoda Nowak. – Prosimy o samodyscyplinę, noszenie maseczek oraz zachowanie odstępu! Ten spacer ma być dla nas w pełni bezpieczny.

Ania Hajducka apeluje: – Jeśli idziecie na spacer, zachowujcie dystans społeczny, załóżcie maski i zachowajcie zdrowy rozsądek!

Swoją pomoc prawną w razie zatrzymań oferuje mecenas Bartek Ciążyński: – Mój numer telefonu na wypadek zatrzymania podczas „Rewolucja jest kobietą" - 600 430 537. Jako radca prawny pomogę. Wrocław, Kłodzko, Wałbrzych, Legnica i inne miasta do 100 km od Wrocławia.

Dominika Pacyńska podpowiada: – Jeśli ktoś potrzebuje pomysłów na transparenty, to służę pomocą – i podaje na swoim profilu na FB listę ponad 200 takich haseł ściągniętych z netu i z innych protestów z całej Polski.

OTO POST DOMINIKI:

Jesienna turystyka w Polsce

Wideo

Dodaj ogłoszenie