Syców: Trzeci turnus rehabilitacyjny Towarzystwa Pomocy Niepełnosprawnym

Beata Hadas-Haustein
Beata Hadas-Haustein
Udział w turnusie rehabilitacyjnym wzięło 61 osób - członków Towarzystwa Pomocy Niepełnosprawnym z opiekunami
Udział w turnusie rehabilitacyjnym wzięło 61 osób - członków Towarzystwa Pomocy Niepełnosprawnym z opiekunami Fot. Agnieszka Oczkowska
W tym trudnym, pandemicznym roku udało nam się doprowadzić do końca i zorganizować III Turnus Rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin – poinformowała Renata Kaśkos, prezes zarządu sycowskiego TPN.

Towarzystwo Pomocy Niepełnosprawnym w Sycowie w dniach od 3 do 9 października br. zorganizowało w Ośrodku Rehabilitacyjnym „Rybitwa” w Dźwirzynie nad Morzem Bałtyckim turnus rehabilitacyjny, który był współfinansowany w ramach realizacji zadania publicznego Urzędu Miasta w Sycowie. – Udział w turnusie wzięło 61 osób - członków naszego stowarzyszenia z opiekunami – informuje pani Renata.

– W ramach turnusu mieliśmy zagwarantowane zakwaterowanie, całodzienne dobre wyżywienie oraz dwa zabiegi rehabilitacyjne dziennie przez pięć dni, wieczorek powitalny z muzyką na żywo oraz grill. Ośrodek Rehabilitacyjny „Rybitwa” w Dźwirzynie ma dobrą bazę zabiegową oraz dobrą kuchnię. Położny jest bezpośredni przy morzu z pięknym położonym na wydmie placu zabaw i z prywatnym wyjściem bezpośrednio na plażę.Plan turnusu był bardzo bogaty - relacjonuje pani prezes.

– Oprócz zabiegów od rana, porannych spacerów brzegiem morza w grupie zorganizowanej, czas poświęciliśmy na zwiedzanie okolicy i rekreację – informuje. – Zorganizowaliśmy wyjazdy do Kołobrzegu, gdzie zwiedzaliśmy port, molo oraz latarnię morską. Byliśmy również z grupą w Aquaparku MOSiR Milenium w Kołobrzegu. Organizowaliśmy wspólne spacery i wieczorki. Uczestnicy wrócili do domu zrelaksowani i zdrowsi: naładowani jodem i pozytywną energią. III Turnus Rehabilitacyjny organizowany przez Towarzystwo Pomocy Niepełnosprawnym w Sycowie był możliwy dzięki wsparciu zadania przez samorząd Miasta i Gminy w Sycowie, wsparciu finansowemu naszych darczyńców oraz środkom przekazanych z 1 procenta podatku. Dziękujemy za wsparcie.

Wiadomości z Sycowa, Dolnego Śląska i kraju w jednym miejscu

Od października zmiany przy wjeździe do Wielkiej Brytanii

Wideo

Dodaj ogłoszenie