Syców: Podpisali akt notarialny darowizny działki pod komisariat

Dawid Samulski

W kancelarii notariusz Jolanty Lulko dokonali tego: burmistrz Sycowa Sławomir Kapica i komendant wojewódzki policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski.

Gmina Syców przekazała policji 42-arową działkę o wartości 143 300 zł przy ul. Ogrodowej. Sfinansowała też projekt za około 100 tys. zł. W dokumencie podpisanym u notariusza jest zapis, że jeżeli cel darowizny nie zostanie zrealizowany, to działka podlega zwrotowi. Nie ma podanego czasu realizacji zadania.

Koszt budowy nowego komisariatu oscyluje w granicach 9 mln zł. Pieniądze na ten cel policji ma przekazać MSWiA. Kiedy to nastąpi, na razie nie wiadomo. Można tylko przypuszczać, że nowa siedziba dla sycowskich stróżów prawa powstanie w ciągu najbliższych 5 lat.

Po podpisaniu umowy darowizny jej sygnatariusze spotkali się w gabinecie burmistrza z sycowską minister Beatą Kempą. W rozmowach wzięli jeszcze udział: komendant powiatowy insp. Robert Wodejko, komendant Komisariatu Policji w Sycowie podinsp. Mariusz Kramarz, przewodniczący rady miejskiej Bolesław Moniuszko oraz radny Stanisław Biernacki.

Szef dolnośląskiej policji, nota bene, były lekkoatleta, przyznał, że jest to ostatni gwizdek na to, żeby sycowskim policjantom zapewnić godne miejsca pracy. Szefowa kancelarii premiera była podobnego zdania: – Ludzi dzieli na tych, którzy przychodzą do pracy i na tych, którzy pracują. Sycowscy policjanci przychodzą i pracują – podkreśliła parlamentarzystka. Beata Kempa nie kryła swojego zaskoczenia, kiedy dowiedziała się, że nowy komendant dolnośląski jest mieszkańcem Ostrzeszowa. – 15 lat przepracowałam w tym mieście – przypomniała z uśmiechem.

Gospodarz spotkania Sławomir Kapica zwrócił uwagę, że 17 czerwca przejdzie do historii jako ważny dzień dla społeczeństwa miasta i gminy Syców. Podziękował Beacie Kempie za pomoc, koordynację niezbędnych działań i za ciepłe słowo.

Więcej w „Gazecie Sycowskiej”.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie