Syców: Noworoczny Koncert Charytatywny 2015

Dawid Samulski
Udostępnij:
Wiemy już, kto wystąpi na 12. Charytatywnym Koncercie Noworocznym na rzecz pomocy Polakom na Białorusi i Ukrainie, który odbędzie się 7 lutego (sobota) w Sycowie.

Tradycyjnie już, głównymi organizatorami przedsięwzięcia są: burmistrz Sycowa Sławomir Kapica i konsul generalny RP w Winnicy na Ukrainie Krzysztof Świderek.

Główna impreza rozpocznie się o godz. 16, a poprzedzi ją ekumeniczne nabożeństwo w kościele ewangelickim, które zaplanowano na 14.30. Swój przyjazd zaawizowali m.in.: biskup kaliski Edward Janiak, biskup ordynariusz w Kamieńcu Podolskim (Ukraina) Leon Dubrawski, biskup ordynariusz diecezji pińskiej, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Białorusi Antoni Dziemianko czy biskup Antoni Machota - metropolita chmielnicki i kamieniecko-podolski (Ukraina).

Publiczność w hali MOSiR-u wzruszać i bawić będą: Sycowiacy pod kierownictwem Kazimierza Cichonia, zespół folklorystyczny Podolski Kwiat z Koziatynia na Podolu (Ukraina), polonijny zespół taneczny z Białorusi Białe Skrzydła, Zespół Tańca Ludowego UMCS (Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie), a na koniec popowa grupa VOX.
Następnego dnia o godz. 11.30 w kościele pw. Piotra i Pawła odprawiona zostanie msza święta za ojczyznę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rządowa dopłata do węgla

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie