Syców: Koniec remontu ulicy Oleśnickiej. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie tej powiatowej drogi

Dawid Samulski
Udostępnij:

To jedna z największych i najistotniejszych inwestycji w powiecie, obejmująca nie tylko modernizację drogi na odcinku 1 km, ale także budowę nowej kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci wodociągowej.

Gospodynią piątkowej uroczystości, której pierwsza część odbyła się w Urzędzie Miasta i Gminy, była Marzena Graczyk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy. Oprócz licznie przybyłych władz samorządowych różnych szczebli, wydarzenie zaszczyciła swoją obecnością szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa. I to właśnie sycowska minister, razem ze starostą oleśnickim Wojciechem Kocińskim, wykonawcą Henrykiem Wawrzyniakiem z Ostrzeszowa oraz burmistrzem Sycowa Sławomirem Kapicą, została zaproszona do symbolicznego przecinania wstęgi. Nie obyło się bez pokropku. Poświęcenia dokonał proboszcz Sławomir Borowczyk.

Najwięcej gmina Syców, najmniej powiat

Łączna wartość zadania to 8.963.830 zł. Najwięcej koszty poniosła gmina Syców, która przeznaczyła na to zadanie 6 022 999 zł, w tym 5 200 000 zł na infrastrukturę podziemną (SGK) i 822 999 zł na naziemną (MiG). Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wydało 1 792 874 zł, a powiat oleśnicki 1 147 957 zł.
Jeszcze do końca roku firma Wawrzyniak ma wyremontować parking przy szpitalu, zaś w pierwszym półroczu przyszłego roku powinien zostać przebudowany 300-metrowy odcinek drogi wojewódzkiej do zjazdu w kierunku Wielowsi.
zdjęcia: Dawid Samulski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska coraz bardziej rowerowa

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie