Święto Wianka w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie [GALERIA i FILM]

Redakcja
Przepiękne wianki zaprezentowali nie tylko uczestnicy konkursu, ale i panie nauczycielki. Przyznajcie, że urocze Fot. Archiwum SP2 w Sycowie
24 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sycowie odbyło się Święto Wianka. Inspiracją całej imprezy jest Noc Świętojańska - tradycja, której celem jest integracja - poinformowała nas Mirosława Roszyk.

Zadaniem dziewcząt, ale i chłopców, było wykonanie oryginalnych wianków oraz zaprezentowanie ich. – W trakcie święta śpiewamy piosenki i tańczymy – poinformowała nas koordynatorka konkursu rokrocznie organizowanego w Dwójce nauczycielka Mirosława Roszyk. – Każdy wianek jest oceniany i nagradzany upominkiem. W tym roku ze względu na zaistniałe warunki konkurs odbył się drogą online.

Pomysłodawcą i koordynatorem całego wydarzenia jest Mirosława Roszyk, a wspierają ją Amelia Więcek, Małgorzata Ziółkowska oraz dyrekcja szkoły.

– W tym roku, mimo braku możliwości zorganizowania „na żywo", nasze święto cieszyło się dużym zainteresowaniem – dodała pani Mirosława.

24 czerwca na fp szkoły na Facebooku pani Patrycja Przybylska-Moskwa ogłosiła wyniki konkursu polegającego na przyznawaniu polubień pod zdjęciami tych wianków, które podobały się najbardziej. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy II b Blanka Salamon, która uzyskała 304 polubienia, na drugim miejscu była Iga Dąbrowska z klasy VI a, której fotkę polubiło 265 osób, a na trzecim miejscu była Nina Kuczyńska z klasy VI b. Wyróżnienie otrzymał Szymon Gawlikowski z klasy VI b.

Nagrody za pierwsze trzy miejsca oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich przekazali uczestnikom konkursu wychowawcy wraz ze świadectwem.

– Wszystkim serdecznie gratulujemy udziału w konkursie, pomysłów i wyobraźni podczas tworzenia wianków – napisali nauczyciele.

OTO OGŁOSZENIE WYNIKÓW:Aleksandra Pisula jako Olga Lipińska. "To marzenie dla aktora"

Wideo

Dodaj ogłoszenie