Spisz się, zrób pomysłowe zdjęcie i wygraj nagrodę tygodnia, a może i całego konkursu "NSP 2021. Spis na zdjęciu w mym ujęciu!"

Materiał informacyjny Urzędu Statystycznego we Wrocławiu
Spis w mym ujęciu, fot. Mieczysław Suchta
Spis w mym ujęciu, fot. Mieczysław Suchta
Za nami kolejny tydzień konkursu fotograficznego - „NSP 2021. Spis na zdjęciu w mym ujęciu!”. Dziękujemy za przesłane zdjęcia. W tym tygodniu zwyciężyła fotografia, której autorem jest Pan Mieczysław Suchta z Jeleniej Góry. Pan Mieczysław opisał swoją pracę: „Spis w mym luźnym ujęciu z Jeleniej Góry. Taka frekwencja jest w moim mieście”. Gratulujemy! Nagroda tygodnia – głośnik bezprzewodowy i powerbank oraz zestaw gadżetów spisowych niebawem trafią do zwycięzcy.

Konkurs, związany z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, trwa. Nadal czekamy na Wasze prace nawiązujące do tego ważnego wydarzenia, które odbywa się co 10 lat.

Zrób zdjęcie, zgodnie z regulaminem i przyślij do nas z wypełnionym Załącznikiem nr 1 na adres WRO_Konkursy@stat.gov.pl. Może w kolejnym tygodniu Twoje zdjęcie wygra, a Ty otrzymasz nagrodę tygodnia.

Przypominamy poniżej zwycięskie prace z poprzednich tygodni:

Pan Joel Śluczka "Liczy się każdy, nawet dwulatek"

Pan Sławomir Górny "Policzmy się dla Polski"

Pani Grażyna Chrobak "Liczymy we Wrocławiu"

Pani Agnieszka Jaśkiewicz "Atos, Portos i Aramis"

Organizatorem konkursu fotograficznego „NSP 2021. Spis na zdjęciu w mym ujęciu!” jest Urząd Statystyczny we Wrocławiu. Konkurs rozpoczął się 12 lipca i będzie trwał do 19 września br. Składa się on z 10 edycji, każda z nich trwa 7 dni kalendarzowych.

Tu podaj tekst alternatywny

Temat konkursu jest nieprzypadkowy, bowiem w naszym kraju trwa Narodowy Spis Powszechny.

- Narodowy Spis Powszechny odbywa się co 10 lat i jest jedynym badaniem, które pozwala na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o ilościowym i jakościowym stanie zasobów mieszkaniowych i budynkowych. To bardzo ważne wydarzenie dla kraju, dlatego chcieliśmy zainteresować Dolnoślązaków udziałem w spisie, który przypominam jest obowiązkowy, a przy okazji poprzez organizację konkursu fotograficznego, zachęcić do kreatywnego spojrzenia na ten temat – mówi Alicja Pietrusiewicz, rzecznik prasowy Urzędu Statystycznego we Wrocławiu.

Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy na temat statystyki publicznej i Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) i wyłonienie najlepszych zdjęć związanych z tą tematyką. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego ludzi/domy/mieszkania - zagadnienia związane z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 https://spis.gov.pl/. W zdjęcie - w dowolny sposób - musi być wkomponowany napis #liczysiękażdy.

Kto może przesłać zdjęcie

W konkursie mogą brać udział wyłącznie mieszkańcy Dolnego Śląska (poza pracownikami Urzędu Statystycznego we Wrocławiu), którzy zapoznają się z regulaminem, zaakceptują jego warunki i będą ich przestrzegać.

Nadesłanie zdjęcia na konkurs „NSP 2021. Spis na zdjęciu w mym ujęciu!” jest jednoznaczne z nieodpłatnym przeniesieniem autorskich praw majątkowych do jego wykorzystania w publikacjach na stronie internetowej, na profilach w mediach społecznościowych (Twitter, Facebook) oraz w wydawnictwach Urzędy Statystycznego, a także w mediach prasowych i internetowych Polska Press Spółka z o.o. W przypadku, gdy uczestnikiem konkursu jest osoba niepełnoletnia zgody na wykorzystywanie zdjęcia z podaniem imienia i nazwiska autora udziela rodzic lub opiekun prawny.

Zdjęcie nadesłane na konkurs „NSP 2021. Spis na zdjęciu w mym ujęciu!” musi być wykonane samodzielnie. Praca nie może być wcześniej nigdzie publikowana ani przedstawiana na innych konkursach. Nadesłanie zdjęcia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udział w konkursie i akceptacją jego regulaminu.

Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedno zdjęcie. Niedozwolone jest wysyłanie zdjęć z kilku kont internetowych. Zdjęcie konkursowe wraz z wypełnionym Załącznikiem nr 1 należy przesłać w formie elektronicznej do 19.09.2021 r. na adres e-mail: WRO_Konkursy@stat.gov.pl

W tytule maila trzeba wpisać: Konkurs fotograficzny. Uwaga - zdjęcie przesłane bez wypełnionego Załącznika nr 1 nie będzie brane pod uwagę.

Organizator zastrzega sobie prawo wyłączenia z konkursu zgłoszeń w przypadku uznania, że nie są one zgodne z warunkami konkursu, a także w przypadku stwierdzenia, że zgłoszenia zawierają treści naruszające prawo, dobra innych osób lub podmiotów, godzą w dobre obyczaje i zasady porządku publicznego.

Tu podaj tekst alternatywny

Konkurs to znakomita okazja sprawdzenia swoich umiejętności i spostrzegawczości w niełatwej sztuce uwieczniania świata na fotografii. Warto spróbować swoich sił, tym bardziej, że zadanie konkursowe może być wyzwaniem. Zatrzymujemy w kadrze - ważne wydarzenie.

Sfotografować na przykład piękną łąkę czy drzewo jest o wiele prościej - bo mamy konkretny obiekt. W naszym konkursie potrzebna jest też kreatywność jak przedstawić Spis Narodowy. Czekamy na zdjęcia od tych, którzy nie boją się wyzwań!

Jury wybierze jedno najlepsze zdjęcie tygodnia i całego konkursu

O wyłonieniu laureatów konkursu zdecyduje powołane specjalnie w tym celu przez organizatora jury, którego decyzja jest ostateczna i nieodwołalna. W każdej edycji konkursu - a będzie ich w sumie 10 - wyłoniony zostanie jeden zdobywca nagrody tygodnia. Ogłoszenie laureata odbędzie się w ciągu 3 dni roboczych od dnia zakończenia każdej edycji. Cały konkurs zakończy wybór - przez jury spośród laureatów tygodnia - jednego zwycięzcy nagrody głównej. Informacja o tym, kto jest autorem najlepszej pracy przekazana zostanie w ciągu 7 dni roboczych po zakończeniu konkursu. Wyniki konkursu „NSP 2021. Spis na zdjęciu w mym ujęciu!” oraz nagrodzone w nim zdjęcia zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora konkursu oraz w mediach prasowych i internetowych Polska Press Spółka z o.o.

Nagrody czekają

Zdobywcy nagród tygodnia otrzymają głośnik bezprzewodowy i powerbank.

Natomiast na laureata całego konkursu i zdobywcę nagrody głównej czekają: dysk twardy 1 TB, słuchawki bezprzewodowe, mysz bezprzewodowa oraz bluza z kapturem. Dodatkowo każdy nagrodzony otrzyma zestaw gadżetów promujących Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Nagrody nie będą zamieniane na pieniądze, ani też inne przedmioty czy świadczenia, a laureaci konkursu nie mogą przenieść prawa do uzyskania nagrody na osoby trzecie.

Nagrody zostaną wysłane do laureatów w ciągu 14 dni od zakończenia konkursu przesyłką kurierską lub pocztą na podany przez nich adres.

Tu podaj tekst alternatywny

Rozejrzyj się wokół siebie, chwyć za aparat i weź udział w konkursie #liczysiękażdy

Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny

Materiał oryginalny: Spisz się, zrób pomysłowe zdjęcie i wygraj nagrodę tygodnia, a może i całego konkursu "NSP 2021. Spis na zdjęciu w mym ujęciu!" - Gazeta Wrocławska

Dodaj ogłoszenie