Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 2:1 (RELACJA i ZDJĘCIA)

Paweł Witkowski
Po emocjonującym spotkaniu na stadionie przy ul. Oporowskiej Śląsk Wrocław pokonał Ruch Chorzów. To czwarte z rzędu zwycięstwo podopiecznych Oresta Lenczyka. Wrocławianie nie przegrali od siedmiu spotkań i awansowali na 9. miejsce w tabeli. Przeczytaj naszą relację z meczu.

Śląsk: Kelemen - Socha, Celeban, Fojut, Spahić - Sztylka, Kaźmierczak - Sobota, Mila (k), Gikiewicz - Sotirović. Trener: Orest Lenczyk.
Ruch: Pedrijić - Nykiel ż, Sadlok (k) ż., Stawarczyk ż., Bronowicki ż. - Grzyb, Malinowski ż., Komac, Straka, Zając - Jankowski. Trener: Waldemar Fornalik.
Sędziuje: Adam Lyczmański.

Rozpoczął się setny mecz w ekstraklasie Piotra Celebana.
4. min. - Ładna składna akcja Śląska. Rozpoczął ją Kaźmierczak dalekim podaniem do Sotirovicia. Ten szybko oddał Mili. Kapitan wrocławian do Gikiewicza. Piłka trafia ponownie do Serba, ale ten trafia w interweniującego Matko Pedrijicia.
Po 15. min. na boisku niewiele było akcji. Przeciwnicy wciąż się badają. Za to na trybunach gorąca atmosfera. Kibice dopingują tak głośno, że pracownicy malujący hotel Śląsk nie mogą skupić się na pracy i spoglądają notorycznie, na to co się dzieje na boisku.
18. min. - Pierwszy rzut rożny w meczu dla Ruchu.
19. min. - Do kontry zabierał się Sotirović, ale osamotniony w ataku traci piłkę.
23. min. - Rzut karny dla WKS-u. W zamieszaniu po rzucie wolnym Mili jeden z obrońców Ruchu interweniuje ręką.
24. min. - Kaźmierczak nie trafia!!! Wciąż bez bramek w spotkaniu.
27. min. - Drugi rzut rożny dla przyjezdnych. Sędzia nie dostrzegł, że to Kaźmierczak główkował i od bramki rozpocznie Kelemen.
32. min. - Ruch zmarnował swój trzeci rzut rożny. Tym razem sami wybijają na aut bramkowy.
35. min. - Kontra Śląska. Faul taktyczny Grzegorza Bronowickiego.
36. min. - Mila dośrodkowuje. Z dużymi problemami Łapie Pedrijić.
37. min. - Pierwszy róg gospodarzy.
38. min. - Kolejny faul obrońców Ruchu. Mila znów groźnie zagrywa z 40 metrów.
40. min. - Zając leży w polu karnym. Nikt nie widział faulu, ale wszyscy słyszeli krzyk pomocnika Ruchu.
41. min. - Kaźmierczak potężnym strzałem z 30 metrów powalił na ziemię reprezentacyjnego obrońcę - Sadloka.
45. min. - Jeszcze minuta do końca. Gospodarze marnują drugi rzut rożny.

Koniec pierwszej połowy

46. min. - Rozpoczął Ruch.
49. min. - Celeban przez moment leżał na murawie po starciu z Jankowskim. Z krwawiącym nosem o własnych siłach opuścił boisko.
50. min. - Obrońca Śląska wraca na murawę.
Wygląda na to, że obu drużynom pasuje remis. Ruch ma troszkę więcej z gry, ale to Śląsk stwarzał groźniejsze sytuacje. 0:0 wydaje się sprawiedliwym wynikiem. Może zmiany odwrócą obraz gry...
57. min. - Żółta kartka dla Marcina Malinowskiego. Rzut wolny z 45. metrów dla Śląska.
61. min. - Kolejny stały fragment gry dla Śląska. Mila 30 metrów od bramki. GOOOL! 1:0 dla Śląska. Obrońca Ruchu niefortunnie główkuje.
62. min. - Strzelec samobójczego gola Piotr Stawarczyk otrzymuje żółtą kartkę za faul.
67. min. - Gol podłamał gości, Śląsk ciągle w natarciu. Sebastian Olszar zmieni Marcina Zająca w ekipie chorzowian.
69. min. - Znów rzut wolny dla Śląska. Gol! Celeban strzelcem drugiej bramki dla WKS-u.
70. min. - Remigiusz Jezierski zastępuje Vuka Sotirovicia.
Mecz wreszcie się ożywił. Zawodnicy Ruchu częściej atakują, pozwalając Śląskowi na szybkie kontry.
75. min. - Nikiel otrzymuje żółtą kartkę za faul. Damian Świerblewski wchodzi na boisko za Wojciecha Grzyba.
77. min. - Andrej Komac strzela gola dla Ruchu bezpośrednio z rzutu wolnego!
80. min. - Jezierski miał fantastyczną sytuację. Pedrijić wykazał się dobrym refleksem i wybija piłkę w akcji sam na sam.
82. min. - Znów rzut wolny dla Ruchu z 20 metrów.
83. min. - Rzut rożny dla Śląska. Celeban nie trafia w bramkę.
84. min. - Krzysztof Wołczek zmienia Waldemara Sobotę.
85. min. - Sadlok przerywa kolejną kontrę. Otrzymuje za faul żółtą kartkę. Sędzia wpadł w poślizg i wyrócił się na murawę.
87. min. - Arkadiusz Piech za Bronowickiego w ekipie z Chorzowa.
89. min. - Sędzia dolicza 4 minuty. Na boisku leży Gikiewicz. Prowokacyjne zachowanie graczy rezerwowych Ruchu w stronę fanów gospodarzy.
90. min. - Piotr Ćwielong zmienia Gikiewicza.

Koniec meczu! Śląsk wygrał zasłużenie 2:1 w ostatnim tegorocznym spotkaniu na Oporowskiej.

Przed meczem pisaliśmy:

- Ten mecz wcale nie będzie najtrudniejszy. Uważam, że cięższa przeprawa czeka nas w potyczkach z Jagiellonią i Lechią - uważa Krzysztof Nykiel, obrońca Niebieskich. W dwóch ostatnich meczach jesieni Ruch zagra z z liderem Ekstraklasy i gdańszczanami, ale u siebie. Bez względu na klasę przeciwnika Nykiel powinien obawiać się meczu we Wrocławiu, bo w tym sezonie Ruch wygrał na wyjeździe tylko raz.

- Faktycznie na Oporowskiej rozegra się duża bitwa, zresztą we Wrocławiu zawsze nam się grało ciężko. Ale i tak pojedziemy tam po trzy punkty - zapowiada piłkarz.