Śląsk - Dundee 1:0. Voskamp już strzela! (ZDJĘCIA, FILM)

JG
Po bramce Johana Voskampa Śląsk pokonał Dundee United 1:0 w meczu II rundy kwalifikacji do Ligi Europy. Zobacz jak relacjonowaliśmy NA ŻYWO.

II połowa

Koniec! Śląsk wygrywa 1:0! Voskamp bohaterem!
Minęła 90. minuta
Diaz na noszach opuszcza boisko, sędzia dolicza 3 min.
87. min. zmiana w Dundee: Allan za Severina
86. min. zmiana w Śląsku: Sztylka za Dudka
84. min. rzut wolny dla Dundee, ale fatalnie wykonany, wysoko nad bramką
82. min.Flood fauluje Milę i dostaje żółta kartkę
80. min. Sobota nad bramką z prawej strony
Dundee! Piłka ląduje na bramce Kelemena
75. min. Ależ wejście Voskampa! Przed minutą wszedł na boisko zastępując Ćwielonga. Sobota na wysokości pola karnego, z prawej strony przeciskał się i dograł w szesnastkę, a tam Voskamp - nowy piłkarz Śląska - posłał piłkę do bramki w kierunku dłuższego słupka.
GOOOOLL!!! Voskamp!

70. min. Pietrasiak! Niepilnowany w polu karny, ale strzela w boczną siatkę
69. min. Russel fauluje Ćwielonga i ma dużo pretensji do niego...
65. min. Ćwielong ma dużo miejsca na lewym skrzydle, dośrodkowuje. W polu karnym piłkę na klatkę piersiową przyjmuje Diaz, ale futbolówka za bardzo mu odskakuje
Zmiana w Śląsku: za Gancarczyka wchodzi Waldemar Sobota
60. min. Elsner mocno z dystansu, minimalnie nad bramką
59. min. Dudek z dystansu, ale w środek bramki
58. min Mila lewą stroną ładnie do Spahicia, ten głową, ale za lekko by zaskoczyć bramkarza
46. min. Śląsk rusza do ataku, najpierw bramkarz Dundee w zamieszaniu w polu karnym wybija piłkę na róg, potem Diaz dostaje za mocne podanie od Mili, a na końcu Ćwielong traci piłkę już w polu karnym

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 0:0.
Sędzia dolicza jedną minutę
43 min. Douglas nie zagarnia piłki w polu karnym i obrońcy Śląska wybijają

Kibice Dundee chociaż barwni, to jednak ich nie słychać. Dało się ich zauważyć na Rynku. A na Oporowksą jechali tak:

39. min. odpowiedź Śląska. Diaz znów indywidualnie, strzał z linii pola karnego i Pernis wyciąga się z trudem parując piłkę na rzut rożny, przy stałym fragmencie górą obrońcy Dundee
Cały stadion skanduje: "Marian! Marian!"
36. min. Ależ okazja dla Dundee!!! Goodwillie wychodzi sam na sam z Kelemenem, zwleka ze strzałem i bramkarz Śląska wygarnia mu piłkę spod nóg. To powinna być bramka!
34. min. ładna akcja Śląska, ale Gancarczyk podanie niedokładnie do stojącego na linii pola karnego Mili, potem skrzydłowy Śląska zbiega do środka i uderza, ale lekko i po ziemi. Bramkarz nie miał problemów
32. min. po kolejnym rzucie wolnym piłka trafia do niepilnowanego Dudka na 10 metrze, ale jest zbyt wysoka i wychodzi lob, który pewnie łapie z wyskoku bramkarz Dundee
31. min żółta kartka dla Dixona za faul na Gancarczyku
30. min. Rankin uderza sprzed pola karnego, Kelemen łapie
29. min. w środku leży dwóch zawodników Dundee, ale to nic groźnego
"Wygramy, wygramy, wygramy! Dziewczyny w spódnicach pokonamy!" - krzyczą kibice Śląska, zresztą doping jest głośny od początku
26. min. tym razem rzut wolny Mili z prawej strony, kiedy wydaje się, że obrońcy sobie poradzą Diaz jest bliski strzału, ale Pernis łapie piłkę
Mila krótko do Diaza, Diaz po ziemi obok słupka
23. min rzut wolny tuż przed narożnikiem pola karnego dla Śląska
22. Socha faulowany. Sędzia Hagen z Norwegii upomina Douglasa
21. min. Gancarczyk dostał piłkę od Ćwielonga, wpada w pole karne i... piłka dla bramkarza Dundee
19. min. Diaz nie wiedział co zrobić na linii pola karnego z piłką jego strzał został zablokowany, a potem - próbując odzyskać futbolówkę - fauluje obrońcę Dundee
Śląsk częściej jest przy piłce, obrońcy wysoko rozgrywają piłkę, Dundee cofnięte
14. min. Prostopadłe podanie do Diaza, w ostatniej chwili uprzedza go obrońca
13. min. Gancarczyk w narożniku pola karnego minął jednego ze Szkotów i strzelił nad spojeniem słupka i poprzeczki
10. min. Russell kładzie Kelemena, strzela - obok słupka. W bramce było jeszcze trzech obrońców Śląska, ale tylko się przyglądali
10. min. Dośrodkowuje z lewej strony Dixon, łapie Kelemen
8. min. - Diaz! Przed polem karnym ruszył przebojem i minimalnie obok słupka po ziemi! To powinna być bramka...
7. min. Gancarczyk po ziemi w pole karne, ale nikt nie zamykał akcji
5. min. Elsner faulował, pierwszy strzał - Mila po ziemi obok słupka
4. min. dośrodkowywał Socha, ale został zablokowany