Seniorzy sycowskiej Pogoni z punktami. Derby na remis w I lidze oldbojów [FILM, ZDJĘCIA]

Beata Hadas-Haustein
Miały być trzy punkty i są trzy punkty! Seniorzy Pogoni Syców dopisują do swojego konta kolejne zwycięstwo. Wyraną zapewniły trafienia Michała Baszaka oraz Patryka Stanka. W meczu I ligi oldbojów Pogoń Syców remisuje z WKS Śląsk Wrocław. W meczu z WKS Śląsk Wrocław bramkę dla oldbojów Pogoni Syców strzelił Tomasz Domagała.

Seniorzy zainkasowali 12 września 3 punkty, ale przyszło im to z trudem, a kłód rzucanych pod nogi nie brakowało. Już w 10 minucie faulowany w polu karnym był Łukasz Kromka i sędzia wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Wojciech Dryka, jednak jego strzał na raty obronił bramkarz gospodarzy. Chwilę później po dośrodkowaniu Dryki głową uderzał Szymon Balcer, ale znowu kapitalną interwencją popisał się bramkarz Brochowa. Chwilę później przed szansą otworzenia wyniku stanęli Michał Baszak oraz Witold Poręba, ale ich strzały nie znalazły drogi do bramki. Pod koniec pierwszej połowy do głosu doszli gospodarze, którzy zagrożenie stwarzali głównie po rzutach rożnych. Po jednym ze strzałów świetnie interweniował Michał Kuś. Do przerwy mimo wyraźnej przewagi zawodników sycowskiej Pogoni wynik nie uległ już zmianie, a na tablicy widniało 0:0. W przerwie było dosyć spokojnie, ponieważ każdy czuł, że gol jest kwestią czasu. Tylko trzeba się spiąć. Po wznowieniu drugiej połowy i kilku ładnych akcjach, piłka znalazła dopiero drogę do bramki po fantastycznym „centrostrzale” Michała Baszaka, który zerwał pajęczynę w lewym górnym rogu bramki. Po tym golu znaleźliśmy luz w grze, którego nam brakowało, tworzyliśmy sobie kolejne sytuacje, ale na bramkę musieliśmy czekać aż do wejścia na plac gry Patryka Stanka, który z rzutu karnego podwyższył wynik spotkania na 2:0, stając się tym samym obok Pawła Jankiewicza najskuteczniejszym strzelcem w drużynie w tym sezonie. Ta bramka podcięła skrzydła gospodarzom, których na nic zdały się rozpaczliwe próby ataku. Na wyróżnienie zasługuje postawa naszej formacji obronnej, która drugi mecz z rzędu zagrała na zero z tylu. Za tydzień Seniorzy zagrają kolejny mecz na wyjeździe, a ich przeciwnikiem będzie Burza Bystrzyca.