Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Są dokładne plany budowy Zefam Parku w Zielonej Górze. Wiemy, co znajdzie się na terenie byłej fabryki mebli?

Maciej Dobrowolski
Maciej Dobrowolski
Tak w przyszłości może wyglądać teren Zefam Parku!
Tak w przyszłości może wyglądać teren Zefam Parku! Inwestor
Powstanie centrum usługowo-biurowego przy ul. Sienkiewicza powoli staje się faktem. Powód? Jest już projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Co prawda obecnie trwają konsultacje nad nim, ale to ważny krok.

Warto przypomnieć, że już rok temu informowaliśmy o planach inwestora. – Pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne, siłownia, sklepy oraz duży parking na 800 aut. Tak w przyszłości ma wyglądać Zefam Park, który powstanie na terenie byłej fabryki mebli przy ul. Sienkiewicza. To na pewno nie będzie typowa galeria handlowa tłumaczy Adam Kuczma, prezes firmy inwestującej. I dodaje, że takie przedsięwzięcia w dzisiejszym żargonie nazywane są mix-use (wielofunkcyjne - z ang.).

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zobacz piękne zdobienia zielonogórskich kamienic. Na co dzień mijasz je wzrokiem!

PIERWSZE UMOWY

- Zefam Park to filozofia stworzenia wielofunkcyjnego miasteczka łączącego w sobie róże elementy. Konsekwentnie realizujemy ten plan. Całą powierzchnię centrum szacujemy na ok. 30 tys. mkw. Wymogi nowoczesnego środowiska pracy karzą nam pieczołowicie analizować każdy kawałek terenu, w taki sposób, żeby był on jak najbardziej przyjazny użytkownikom. Podpisaliśmy np. umowę z dużą sieciową siłownią. Na ponad 2 tys. mkw mieszkańcy będą mogli ćwiczyć przez cały rok i całą dobę – podkreśla prezes . Ale to nie jedyne atrakcje.

Jak tłumaczy nam inwestor w pierwszym etapie mają powstać nowoczesne biura – ponad 2,5 tys. mkw , w których swoją siedzibę będzie miała jedna z globalnych firm z branży telekomunikacyjnej.

NICZYM STARY BROWAR

Na terenie dawnej fabryki mebli nie zabraknie oczywiście sklepów, ale także miasteczka gastronomicznego tzw. „Food Hall Zefam Park”, w którym pod jednym dachem znajdzie się kilkanaście lokalnych restauracji różnych kuchni.

- Chcielibyśmy, aby cały teren stał się wizytówką Zielonej Góry, czymś na wzór poznańskiego Starego Browaru, aby ludzie chcieli spędzać tu swój czas. Dlatego od wielu miesięcy pracujemy nad wystrojem wnętrz, nad architekturą łączącą nowoczesność z elementami nawiązującymi do istniejących budynków – podkreśla inwestor.

KONSULTACJE SPOŁECZNE

Zanim jednak dojdzie do realizacji tych planów zielonogórzanie będą mogli złożyć swoje uwagi do projektu zagospodarowania przestrzennego przy styku ul. Sienkiewicza, Kraszewskiego i Strzeleckiej – prace nad nim trwały od połowy 2015 roku. Teraz zaś będzie dostępny do wglądu w urzędzie miasta do 24 lutego. Natomiast na 19 lutego, na godz. 13.00 magistrat zaplanował konsultacje społeczne (pokój 810). 9 marca mija oficjalny termin składania uwag.

[g]13978709/[/g]

Zielona Góra Otwarcie najnowocześniejszej w Europie stacji do ładowania samochodów elektrycznych:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto